EPIDEMIJA U GRAČANICI: Situacija sa Kovidom visokorizična i svakim danom lošija
SITUACIJA sa pandemijom Kovida 19 na teritoriji opštine Gračanica je visokorizična i sa tendencijom pogoršanja a zbog povećanog priliva pacijenata sa ozbiljnom kliničkom slikom na današnjoj sednici kriznog štaba doneta je odluka o povećanju bolničkih smeštajnih kapaciteta.

Krizni štab/Foto: D.Z.
Istovremeno, Krizni štab opštine Gračanica usvojio je predlog da se od svih direktora obrazovnih i vaspitnih institucija zatraži detaljan izveštaj o preseku stanja nakon čega će se zavisno od procene preduzimati dodatne mere.
- S obzirom da su smeštajni kapaciteti u bolnicama skoro popunjeni a priliv pacijenata sa ozbiljnom kliničkom slikom povećan doneta je odluka o povećanju bolničkih smeštajnih kapaciteta kako bi se svima pružila adekvatna medicinska pomoć.Inspekcijski organi u saradnji sa Policijom sprovešće detaljnu kontolu ugostiteljskih objekata, privrednih i poslovnih subjekata kao i banaka i primeniće se mere u skladu sa zakonom ukoliko se ne ispoštuju anti kovid mere koje se pre svega odnose na socijalnu distancu, nošenje maski, broja okupljenih gostiju i poštovanje radnog vremena-navodi se u saopštenju ove opštine o dodaje da Odeljenje Javnih službi opštine Gračanica od danas pojačava aktivnosti na dezinfekciji javnih institucija i površina, dok se Javnim institucijama preporučuje smanjenje broja radnika ie organizovanje rada od kuće u svakom sektoru gde za to postoji mogućnost.
- Krizni štab opštine Gračanica poziva stanovništvo da najozbiljnije shvati situaciju u kojoj se nalazimo i da je krajnje neodgovorno i neozbiljno organizovati društvene aktivnosti, porodična okupljanja i proslave i ne pridržavati se anti kovid mera.
Molimo sve građane da situaciju shvate najozbiljnije i da svojim disciplinovanim ponašanjem i pojačanom odgovornošću pomognu zdravstvenim radnicima, svojoj porodici i sebi samima da sa što manje posledica izađemo iz ove borbe- saopštio je krizni štab posle sednice.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (1)