POGORŠANA EPIDEMIOLOŠKA SITUACIJA: U Somboru virusom korona zaražena 83 zdravstvena radnika
PREMA poslednjim podacima u Opštoj bolnici „Dr Radivoj Simonović“ u Somboru pogoršana je epidemiološka situacija, pa su 19 lekara, 51 medicinska sestra, tri administrativna radnika, i 10 zaposlenih iz tehničke službe pozitivni na PCR testu , što je 73, od ukupno 83 inficirana radnika. Oni se nalaze u kućnoj samoizolaciji.
Foto: J.B.
Opšta bolnica ima 1.200 zaposlenih, među kojima je 1.000 zdravstvenih radnika.
Zaposleni ove ustanove brinu o zdravlju oko 200.000 stanovnika Zapadnobačkog okruga.
Na Odeljenju za infektivne bolesti, koja je u Kovid režimu, leči se 18 pacijenata zaraženih Kovidom - 19, a dva pacijenta su na respiratoru.
U respiratornoj ambulanti pregledan je 51 pacijenat sa temperaturom i respiratornim simptomima, od kojih je 45 testirano na kovid 19, a od testiranih je kod 24 pacijenta ustanovljeno prisustvo virusa, dva pacijenta su primljena na lečenje, a 22 poslata u kućnu samoizolaciju.
Prema podacima Zavoda za javno zdravlje iz Sombora, 372 osobe je inficirano korona virusom, a njih 324 se nalaze u samoizolaciji. Najviše aktivnih slučajeva je u Somboru i to 216, dok je u Kuli 110, u Odžacima 32 osobe, a Apatinu 14 obolelih. Na bolničkom lečenju nalazi se 48 osoba.
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (0)