JAGODINA OBELEŽILA GRADSKU SLAVU: U skladu sa epidemiološkim merama
GRAD Jagodina je za svoju slavu uzeo Petrovdan, u znak prvog pominjanja Jagodine u jednom pisanom dokumentu.
Tanjug
Reč je o pismu koga je 15. jula 1399. godine poslala kneginja Milica Dubrovačkoj Republici, a u kome su prvi put pominje Jagodina. Gradska slava obeležena je danas u Skupštini grada Jagodine, tradicionalnim sečenjem kolača, uz poštovanje svih epidemioloških mera i u prisustvu deset ljudi, koliko je bilo moguće, imajući u vidu razmak u unutrašnjem prostoru, u maloj sali Skupštine grada Jagodine.
Dosadašnji kolačar, predsednik Gradskog odbora Srpske napredne stranke u Jagodini Nikola Radosavljević predao je kolač za narednu godinu predsedniku Gradskog odbora Jedinstvene Srbije u Jagodini Zoranu Gligorijeviću. "2020. godina ostaće upamćena po tome što smo gradsku slavu Petrovdan obeležili u posebnim uslovima borbe protiv korona virusa.
Mi smo u Jagodini dobili veliko poverenje naših građana na prošlim izborima, kako na lokalnom, tako i na republičkom nivou i nadam se da ćemo sve ono što građani očekuju od nas ispuniti. Takođe bi se zahvalio svima onima koji su strpljivi, svima onima koji razmišljaju i koji su savesni u ovoj borbi i želim im da opstanu i istraju u svemu ovome što nam se dešava", rekao je ovogodišnji kolačar, predsednik Gradskog odbora Srpske napredne stratnke u Jagodini i budući narodni poslanik Nikola Radosavljević. "Velika mi je čast što sam danas primio kolač slave grada Jagodine, slave mog grada, jer sam rođen u ovom gradu, ceo radnik vek sam u ovom gradu i sve generacije moje porodice žive u Jagodini. Takođe, velika mi je čast što sam deo tima Dragana Markovića Palme, koji sa svojim saradnicima i koalicionim partnerima veoma uspešno vodi ovaj grad već 16 godina, maksimalno radi na unapređenju našeg grada u svim segmentima i siguran sam da će tako biti i ubuduće i neka nam u tome pomognu i Gospod Bog i današnja slava", izjavio je predsednik Gradskog odbora Jedinstvene Srbije u Jagodini Zoran Gligorijević.
Obeležavanje gradske slave u Jagodini vodio je sveštenik Hrama Svetih apostola Petra i Pavla u Jagodini Milan Đorđević. Slavu je danas obeležio i jagodinski Saborni hram svetih apostola Petra i Pavla. Ova crkva je osveštena 1899. godine i od tada Petrovdan obeležava kao slavu hrama.
Preporučujemo
RUSI OBJAVILI SPISAK NAJVEĆIH NEPRIJATELjA: Evo na kom je mestu Hrvatska
RUSKI ski list „Vzgljad“ sastavio je i u utorak objavio „Rejting neprijateljskih vlada“ kako bi pokazao razliku između država koje se svesno suprotstavljaju Rusiji i onih koje su na tu odluku „protiv njihove volje naterale spoljnopolitičke okolnosti“, prenosi Slobodna Dalmacija.
14. 11. 2025. u 16:54
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)