STARTOVALA 15. MEĐUNARODNA REGATA „VODE VOJVODINE“: Poziv na povratak prirodi i zdravim navikama
PROLASKOM brodova kroz novosadsku prevodnicu na kanalu Dunav-Tisa-Dunav, danas je isplovila 15. po redu Regata „Vode Vojvodine“ sa oko 220 učesnika, koji će sa 70 brodova preći maršrutu od 311 kilometara za 11 dana. Kako je saopšteno iz Javnog vodoprivrednog preduzeća „Vode Vojvodine“, među učesnicima je i tridesetak dece školskog i predškolskog uzrasta.
Nenad Mihajlović
Regataši će ploviti bačkim kanalima i delom Dunava na relaciji Novi Sad–Bački Petrovac–Ruski Krstur–Srpski Miletić –Sombor–Mali Stapar–Apatin–Karavukovo–Bačka Palanka–Novi Sad.
I ove godine, regata ima međunarodni predznak jer su se pridružili i nautičari iz Slovenije, Austrije, Francuske i Hrvatske.
U ime organizatora, učesnicima je srećnu i ugodnu plovidbu poželela Danka Vasiljević, izvršni direktor „Voda Vojvodine“, istakavši tom prilikom da regata ove godine nosi snažnu poruku „Izađi na vodu!“, kao poziv na povratak prirodi i zdravim navikama.
- Upravo iz tog razloga naše preduzeće svake godine uredi obalu nekog kanala. Ove godine uređujemo 400 metara kanala kod Apatina, postavićemo nova pecaroška mesta i urbani mobilijar sa pratećom opremom. Osim u Apatinu mobilijari su postavljeni na još četiri mesta duž maršrute Regate i to u Ruskom Krsturu, Srpskom Miletiću, Somboru i Malom Staparu - rekla je Danka Vasiljević.
Ona je zahvalila lokalnim samoupravama što su, kao dobri domaćini, organizovali bogat program koji, između ostalog, obuhvata obilaske kulturno-istorijskih znamenitosti, promocije domaćih radinosti i degustacije lokalnih specijaliteta za učesnike regate. Domaćini ovogodišnje regate su Grad Sombor i opštine Bački Petrovac, Odžaci, Kula, Apatin i Bačka Palanka.
JVP „Vode Vojvodine“, tokom regate, tradicionalno obeležava Međunarodni dan Dunava, 29. juna. U saradnji sa VD „Dunav“ Bačka Palanka i uz podršku lokalne samouprave biće održana manifestacija na gradskoj plaži u Parku prirode „Tikvara“, čime se ujedno i završava 15. regata. Posebno osmišljen edukativni program biće namenjen deci koja će učestvovati u organizovanim radionicama na temu Dunava a popodnevni i večernji program, osim regatašima, biće namenjen i posetiocima.
Preporučujemo
KOMIČNI „ŠEĆER“ U APRILU NA SCENI: Kikindsko pozorište priprema premijeru
02. 04. 2026. u 19:00
NASTAVLjENI RADOVI U STRELIŠTU: Bageri ponovo kopaju kanalizaciju (FOTO)
02. 04. 2026. u 18:12
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)