OKRUGLI STO I SAJAM: Jagodina obeležavanje Međunarodnu godinu zadrugarstva (FOTO)
S obzirom na to da je 2025. godine Međunarodna godina zadrugarstva, u Jagodini će sredinom juna biti održana dva događaja na ovu temu.
FOTO: Privatna arhiva
Okrugli sto Akademskog odbora za sela biće održan u sali Pomoravskog okruga 13. juna u 11 sati. Tema će biti "Zadružno organizovanje u Republici Srbiji". Dan kasnije, 14. juna, u 10,30 u izletištu "Potok" biće održan prvi Sajam zadrugarstva i zdrave hrane, na kom će akcenat biti bačen na razvoj učeničkog zadrugarstva u osnovnim i srednjim školama, dok će na štandovima biti izloženi proizvodi poljoprivrednika i učenika.
Zadružni savez Šumadije i Pomoravlja, sa sedištem u Jagodini, ove godine slavi i jubilej - 70 godina postojanja i uspešnog rada. Osnovan je 1955. godine kao Sreski savez Svetozarevo, posle stagnacije u zadrugarstvu i donošenju novog zakona o zadrugama. Ovaj zadružni savez uzeo je aktivno učešće u osnivanju i registrovanju svih oblika zadrugarstva. Od 2018. godine pomaže u osnivanju i registrovanju učeničkog zadrugarstva u osnovnim i srednjim školama, za šta se smatra pokretačem.
FOTO: Privatna arhiva
Na nedavno održanom Novosadskom sajmu Zadružni savez Šumadije i Pomoravlja osvojio je pehar i diplomu. Nagrada mu je pripala za doprinos razvoju učeničkog zadrugarstva, a primila ju je Jasmina Banković, tehnički sekretar ove ustanove.
Preporučujemo
KIKINĐANIN NESTAO U NOVOM SADU: Poslednji put viđen na Božić u naselju Adice
11. 01. 2026. u 20:40
PREMINUO TVORAC JAVNIH ČESMI PO VOJVODINI: Odlazak dr Miroslava Kukučke iz Kikinde
11. 01. 2026. u 20:39
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
BALKANCI O ŽIVOTU U EVROPI: Pustiće te da crkneš - ti njega ugostiš gozbom, on misli da si seljačina
MNOGI sanjaju o životu u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, zamišljajući mir, red i bolji standard. Ipak, iskustva naših ljudi koji su se preselili otkrivaju da život u zapadnoj Evropi često nosi neočekivane izazove koji mogu šokirati one koji su navikli na balkansku spontanost i toplinu.
13. 01. 2026. u 10:22
Komentari (0)