U SMEDEREVSKOM SELU SKOBALJ: Treći novi seoski vrtić ove godine (FOTO)
U smederevskom selu Skobalj ozvaničen je početak rada vrtića „ Zvezdice“ koji raspolaže prostorom od 170 kvadrata. Vrednost investicije je oko 23 miliona dinara, a projekat je finansiran iz budžeta grada Smedereva.

Foto: N. Živanović
Za uređenje okolnog prostora objekta kroz donacije je obezbeđeno dodatnih 7 miliona dinara. Plan je da se i objekat u neposrednoj blizini vrtića preuredi za potrebe jaslica, a završetak radova se očekuje do kraja 2025.godine.
Ovo je u treći vrtić koji je otvoren na teritoriji grada u periodu od godinu dana. Prošlog decembra vrtić u Radincu svoja vrata otvorio je za 350-oro dece, a krajem avgusta ove godine vrtić u Drugovcu za još 100 mališana.
- Najlepše stvari koje može da radi jedna lokalna samouprava jeste briga o najmlađim sugrađanima, i upravo je ovo način na koji se pravilno brine o njima. Želim da deca provedu puno lepih trenutaka ovde, i budu spremna za početak škole, kada dođe trenutak za to - rekla je gradonačelnica Smedereva, Jasmina Vojinović na svečanosti otvaranja vrtića.
Ona je najavila proširenje kapacitete predškolske ustanove, jer je činjenica, kako kaže, da nedostaju mesta za sve mališane u vrtićima.
U PU „ Naša radost“ trenutno boravi 3500 mališana, a na listi čekanja za upis je oko 390-oro dece.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

BESNOSLOVNA CIFRA - HRVATI "NAVALILI": Koliko će Tompson zaraditi od koncerta na zagrebačkom hipodromu?
HRVATSKI pevač je u promet pustio 19.000 komada odeće, koji su razgrabljeni u rekordnom roku. Prema nekim izvorima, od koncerta će ukupno zaraditi 20 miliona evra
15. 06. 2025. u 10:33
Komentari (0)