SUBVENCIJE ZA ČISTU ENERGIJU U SMEDEREVU: Ugovore potpisalo 85 građana

U Gradskoj upravi u Smederevu danas su potpisani ugovori sa građanima koji su se prijavili za korišćenje subvencija u okviru projekta „ Čista energija i energetska efikasnost za građane u Srbiji u 2024. godini“.

СУБВЕНЦИЈЕ ЗА ЧИСТУ ЕНЕРГИЈУ У СМЕДЕРЕВУ: Уговоре потписало 85 грађана

Foto: N. Živanović

Grad Smederevo ovaj projekat realizuje zajedno sa Ministarstvom enegretike i rudarstva i njegova ukupna vrednost iznosi 30 miliona dinara, pri čemu je resorno ministarstvo obezbedilo 18 miliona, a lokalna samouprava 12 miliona dinara.

-Pratimo interesovanja građana i verujemo da će ona u narednom periodu biti još veća, da ćemo zajedno sa Ministarstvom energetike obezbediti još više novca za ove namene. Pozivam građane da prate javne pozive i da konkurišu za sredstva, jer zamenjena stolarija, novi kotlovi, toplotne pumpe i druge mere eneregetske sanacije ne samo da  doprinose uštedama u kućnom budžetu, već doprinose i borbi za zdraviju životnu sredinu, izjavila je gradonačelnica Smedereva, Jasmina Vojinović.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

UPISAO ČAK OSAM FAKULTETA: Šta od škole ima Goran Bogdan?