NAJAVLJENE REKONSTRUKCIJA I DOGRADNJA PAVILJONA 2 U POŽAREVAČKOM KPZ "Zabela" traži izvođača radova
KOMPLETNA rekonstrukcija i dogradnja Paviljona 2 za smeštaj osuđenika u kazneno-popravnom zavodu "Zabela" podrazumevaće rušenje dela postojećeg objekta, rekonstrukciju onoga što preostane i dogradnju novih kvadrata, a vrednost navedenog posla - za koji Požarevljani traže izvođača radova - procenjena je na 397,5 miliona dinara, bez uračunatog poreza.
D. Novković
Novi objekat prostiraće se na 2.500 kvadratnih metara, sa odvojenim ulazima za zaposlene i za osuđenike, smeštena u centralnoj zoni objekta - na suprotnim fasadama. U "srcu" zgrade, na obe etaže, nalaziće se prostorije obezbeđenja i Službe za tretman, takozvana server soba, dok će kancelarija nadzornika biti u prizemlju. Planirane su i ostava za odeću osuđenika, sa mestom za izdavanje - na spratu iznad - i perionica sa sušionicom u prizemlju i na spratu. Od centralnog dela, saznajemo, pružaće se dva krila u kojima je projektovano ukupno 36 "jedinica" za smeštaj 216 osoba.
Žene
NOVI paviljon niče i u požarevačkom ženskom zatoru, jedinom u Srbiji za ovaj pol. Reč je o dvospratnom objektu na mestu zgrade iz 1874, kapaciteta 200 mesta, koji bi trebalo da bude završen u septembru naredne godine. Prethodno je sazidan paviljon od 2.200 kvadrata, u koji su se preselile osuđenice iz te stare, srušene zgrade.
Projektovana su i zajednička kupatila, sa šest tuš-kabina, a u svakom krilu, na obe etaže, nalaziće se i prostori za slobodne aktivnosti, mini-kuhinja, terasa sa rešetkama... Garantni rok za izvedene radove iznosi dve godine od dana primopredaje objekta.
Podsetimo, u KPZ "Zabela" - pre nekoliko godina, budžetskim sredstvima - izgrađena su tri nova paviljona, a kompletan nameštaj napravili su osuđenici u zatvorskom pogonu "Preporod".
"PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"ONA JE ZLA!" Ova poznata srpkinja je zaova Snežane Đurišić (FOTO)
"MALO je zla, ali je naša..."
02. 11. 2025. u 16:10
Komentari (0)