ŠKOLA PROSLAVILA 180 GODINA: Veliki jubilej OŠ „Branko Krsmanović“ u Donjoj Mutnici (FOTO)
SEDMODNEVNIM programom učenici i nastavnici Osnovne škole „Branko Krsmanović“ iz Donje Mutnice, kod Paraćina, obeležili su 180 godina od osnivanja ove obrazovne ustanove, a sam Dan škole, 3. oktobar, proslavljen je centralnom priredbom u paraćinskom pozorištu.
Foto: Fejsbuk/OŠ Branko Krsmanović Donja Mutnica
Donjomutnička škola jedna je od najstarijih u Pomoravskom okrugu, mada je ime narodnog heroja Branka Krsmanovića, koji je rođen u tom selu, ponela 1952. godine.
Povodom velikog jubileja, u spomen domu, odnosno Krsmanovićevoj rodnoj kući, Zavičajni muzej Paraćin danas je otvorio izložbu na temu razvoja školstva krajem 19. i početkom 20. veka u toj opštini, o čemu je okupljenim učenicima govorio istoričar Marko Pekić.
Foto: Fejsbuk/OŠ Branko Krsmanović Donja Mutnica
U holu škole početkom ove sedmice postavljene su tri izložbe učeničkih radova na temu jeseni i njenih plodova, a otvorena je i namenska izložba fotografija posvećena istorijatu škole, kao i učenička izložba sapuna i magneta pod nazivom „Mi smo mali preduzetnici“.
Ovu školu pohađa oko dve stotine učenika i ona ima status eko-škole, na šta su svi u toj ustanovi vrlo ponosni.
"IZVEŠTAJI GENERALŠTABA SU NEISTINA, SVE JE IZGUBLjENO!" Ukrajinska vojska otkriva šta se dešava u paklu Pokrovska
UKRAJINSKE snage nastavljaju uporno da brane džep oko Pokrovska i Mirnograda, uprkos nemilosrdnim ruskim napadima koji sve više ugrožavaju linije snabdevanja i povećavaju rizik od potpunog okruženja-
06. 11. 2025. u 14:56
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"ONI SU TVOJE ŽRTVE!" Papa javno prozvao Trampa zbog situacija u "srpskom" gradu
PAPA Lav pozvao je na "duboko razmišljanje" o načinu na koji se migranti tretiraju u Sjedinjenim Državama, rekavši da su mnogi ljudi "duboko pogođeni" politikom masovnih deportacija.
06. 11. 2025. u 12:50
Komentari (0)