DELEGACIJA NOVOG SADA BORAVI U NIŽNJEM NOVGORODU: Praznična poseta ruskom gradu pobratimu
ZAMENICA predsednice Skupštine Grada Novog Sada Kristina Karaić predvodi novosadsku delegaciju u poseti Nižnjem Novgorodu povodom svečanog obeležavanja Dana tog ruskog grada.
Pres služba Skupštine grada Novog Sada
- Povelja o bratimljenju između Novog Sada i Nižnjeg Novgoroda potpisana je 2006. godine i od tada neprestano radimo na jačanju i obogaćivanju veza između naša dva bratska grada. Ubeđena sam da će naša saradnja i prijateljstvo nastaviti da se razvijaju i u godinama koje dolaze - istakla je Kristina Karaić, koja je tom prilikom prenale čestitke i pozdrave gradonačelnika Novog Sada Milana Đurića.
U okviru obeležavanja Dana Nižnjeg Novgoroda, koji je ove godine nosilac titule „Kulturna prestonica godine“ u Rusiji, održava se Međunarodni forum „Gradovi i pobratimi i partneri“.
Na tom skupu Karajićeva je predstavila projekat „Novi Sad Evropska prestonica kulutre“, prenoseći tako iskustva koje je naš grad imao nedavno kao kulturna prestonica Evrope.
Preporučujemo
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
"PUTINE, IZAĐI!" Pozvao ruskog predsednika na dvoboj - bizaran video kruži internetom
NEOBIČAN snimak kruži mrežama, a na njemu se vidi mladić koji stoji na Crvenom trgu i izaziva predsednika Rusije Vladimira Putina na dvoboj. Međutim, snimak nije stvaran, već je napravljen uz pomoć veštačke inteligencije, ali sa jasnim ciljem.
18. 03. 2026. u 18:34
Komentari (0)