UMETNICI NA SVE STRANE: Tradicionalni "Strit art" festival u Kraljevu od 12. do 31. avgusta
Tradicionalni Festival alternativnih umetnosti "Strit art" održaće se na više lokacija u gradu na Ibru i to od 12. pa sve do 31. avgusta.

KC Ribnica
U organizaciji ovdašnjeg Kulturnog centra Ribnica najavljene su izložbe, berza i radionice stripa i grafita, izrada murala, predstava za decu i koncert, a program počinje u ponedeljak, 12. avgusta, otvaranjem izložbe "Zagor iz našeg sokaka".

KC Ribnica
- To je postavka originalnih crteža strip autora iz bivše Jugoslavije, originalnih tabli italijanskih autora, kao i kolekcionarskih primeraka posvećenih Bonelijevom junaku. Zbirka je nastala zahvaljujući ideji Miodraga Ivanovića Mikice i dobroj volji strip-crtača iz regiona. Originalne table deo su privatne kolekcije Svetozara Anđela iz Zrenjanina i Radovana Josifljevića iz Kraljeva – kaže Marija Grabovac, direktorka KC Ribnica.

KC Ribnica
Od 13. do 15. avgusta u dvorištu Francuske kuće održaće se radionica stripa, ilustracije i koncept-arta koju će voditi Vladimir Vesović, a svakog dana do 31. avgusta učenici kraljevačke Umetničke škole sa profesorkom Alisom Matović, kao i poznati muralisti i grafiteri, učestvovaće u izradi murala i grafita na više gradskih lokacija. Osim toga, planirane su i berza stripa "Menjaža je kulaža", kao i izložba radova "Art of beauty" Zorana Ćumure, poznatog modnog frizera, stiliste i modela.
- U centru Kraljeva, na Trgu srpskih ratnika, poslednje festivalske večeri 31. avusta biće upriličen koncert Konstrakte i benda Zemlja gruva – dodaje direktorka KC Ribnica naglašavajući da su i ove godine svi programi „Strit arta“ - besplatni.

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)