CARSKOJ BARI NOVI PONTONSKI MOST I STAZA:Projekat vredan 1,7 miliona dinara
SPECIJALNI rezervat prirode “Carska bara” i najveće stanište barskih ptica u Evropi, od Ministarstva za zaštitu životne okoline, dobiće 5,3 miliona dinara za uređenje pešačke staze dužine 330 metara i pontonskog mosta na Starom Begeju.
Ministarstvo za zaštitu životne sredine i Visit Zrenjanin
Kompletan projekat vredan je malo preko sedam miliona dinara, a grad Zrenjanin će učestvovati sa 1,7 miliona dinara.
- Carska bara je zaštitni znak Banata, Vojvodine i Srbije, stotine i stotine hiljada turista do sada posetilo je ovaj svojevrsni rezervat prirode i razumljivo je da moramo sa ulažemo u sređivanje infrastrukture - istakla je ministarka Irena Vujović, ne skrivajući zadovoljstvo što je sa predstavnicima četrnaest gradova i opština u Srbiji, potpisala ugovore o ulaganju u zaštićena područja od nacionalnog značaja.
Inače u sklopu javnog konkursa, izdvojeno je oko 97 miliona dinara, što je za 115 odsto više nego u prethodnoj godini, a umesto šest, koliko ih je bilo prošle godine, ove je sredstva dobilo četrnaest lokalnih samouprava.
SERIJA EKSPLOZIJA U GLAVNOM GRADU: Gori pet fabrika, povređene najmanje 22 osobe (VIDEO)
NIZ snažnih eksplozija potresao je u petak uveče industrijski park u blizini argentinske prestonice Buenos Ajresa, izazvavši ogroman požar u kojem su povređene najmanje 22 osobe.
15. 11. 2025. u 16:26
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)