TRADICIJA SRPSKIH VAŠARA: U Paraćinu još traje izložba Muzejskog društva Srbije (FOTO)
POSETIOCIMA iz pomoravskog trograđa u Zavičajnom muzeju u Paraćinu još je dostupna izložba „Tadicija vašara u Srbiji“, otvorena 28. juna.

Foto: Z. Rašić
Do kraja jula u galerijskom prostoru ove ustanove mogu da pogledaju raznovrstan arhivski materijal na ovu temu nastao od sredine 20. veka, koji otkriva osobenosti narodnog života i kolektivnih manifestacija.
Kako ističu u tom muzeju, postavka rasvetljava široj javnosti nepoznat aspekt vašara i njegovu simboličku funkciju, koja danas uključuje i savremene fenomene potrošačke kulture, hiperprodukciju, prodor industrijske robe i savremene muzike.

Foto: Z. Rašić
Autor izložbe je Etnološka sekcija Muzejskog društva Srbije, a izložba je nastala sa idejom da se deo originalne građe objedini i prikaže javnosti, kao i da se pokaže vredna praksa zajedničkog rada u oblasti prezentacije kulturnog nasleđa muzeja širom zemlje.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)