POPLAVLJENO 40 DOMAĆINSTAVA U SVRLJIGU: Izlila se reka - počela evakuacija (FOTO)
USLED obilnih padavina, došlo je do izlivanja bujičnih potoka na teritoriji opštine Svrljig.
Foto: MUP
U reonu kod donje pijace izlila se Pravačka reka u naselju Svrljig.
Voda se izlila u oko 40 domaćinstava. Jedno lice je evakuisano i više komada sitne stoke.

Sedam vatrogasaca-spasilaca sa pet vozila i dve pumpe obilaze teren, prate stanje vodostaja i po potrebi vrše crpljenje vode.

BONUS VIDEO: SNIMAK KOJI TREBA DA VIDI CELA SRBIJA: Pogledajte film o izgradnji nacionalnog stadiona
Preporučujemo
BEGOVIĆ POSETILA INSTITUT "TAMIŠ": Jaki poljoprivredni instituti bitni za Srbiju
02. 02. 2024. u 15:25
VOŠTANICE ZA BOLjI ROD NA NjIVI: Po tradiciji "ratarske sveće" donete u manastir Tronošu
02. 05. 2024. u 20:09
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
"PRIPADA NAMA - NE DANSKOJ, NI SAD" S Grenlanda poslata jasna poruka: "Niko nema pravo da odlučuje umesto nas"
LIDERI pet najvećih političkih partija Grenlanda objavili su zajedničko pismo u kojem naglašavaju da Grenland nije deo ni SAD ni Danske, već da pripada Grenlanđanima, i da zahtevaju od Sjedinjenih Američkih Država da nemaju nikakvu kontrolu nad tim ostrvom.
10. 01. 2026. u 11:52
Komentari (0)