HUMANITARNA PREDSTAVA: Divan gest gimnazijalaca iz Niša
GIMNAZIJA "Bora Stanković" iz Niša organizovala je humanitarnu predstavu "Bora za borce", u Domu Vojske, a prikupljena sredstva od ulaznica biće donirana Klinici za dečju onkologiju u Nišu. Akcija "Bora za borce" održava se već treću godinu zaredom.
Foto privatna arhiva
Ovom akcijom, "Borini" gimnazijalci pomažu mališanima kojima je to najpotrebnije.
- Ove godine smo pripremili program po uzoru na seriju "Otvorena vrata" Miloša Radovića i Biljane Srbljanović. Tekst je veoma interesantan, spojili smo par epizoda, dodali kreativnost i napravili vrlo interesantnu predstavu. Deo sam ove priče od samog početka. Januara 2022. godine je Učenički parlament naše gimnazije došao na ideju da napravi predstavu gde bismo prikupljali igračke za decu obolelu od raka. Tada smo organizovali dve predstave za različite uzraste, a ulaznica je bila u vidu igračke ili novca. Akcija je protekla sjajno, ispunili smo naš cilj i nasmejali mališane. Slobodno mogu da kažem da mi je "Bora za borce" ulepšala ovaj period školovanja - rekla nam je Iva Marković, organizator "Bore za borce".
Foto privatna arhiva
Iako je u projekat ušla kao glumac, oduvek je, kaže, imala želju da jednog dana bude u organizaciji.
- To mi se ove godine i ostvarilo. Trenutno akcija broji oko 40 učesnika, svako je birao sektor u kome želi da bude pa smo se tako podelili u ćetiri tima. Tim za glumu, marketing, scenografiju i kostimografiju i tehničku podršku. Svako ima svoje zaduženje i zajedno funkcionišemo kao divna ekipa - ističe Markovićeva.
Sala Doma vojske u Nišu bila je dupke puna, a gledaoci su dugim aplauzom ispratili gimnazijalce zbog njihovog glumačkog umeća i humanosti.
Foto privatna arhiva
Preporučujemo
URBANO POŠUMLjAVANjE VLASOTINCA: Nove sadnice uz podršku ministarstva
24. 06. 2026. u 14:21
PODRŠKA ŠVEDSKE EVROPSKOM PUTU SRBIJE: Ambasadorka Samelin u poseti Subotici
24. 06. 2026. u 14:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)