PROLEĆNO SREĐIVANJE: Uređuju Županijski park, jedinstvenu zelenu oazu u centru Zrenjanina (FOTO)
ŽUPANIJSKI park, jedinstvena zelena oaza u sklopu Gradske kuće centru Zrenjanina, koji su oformili peštanski baštovani, krajem 19. veka, prilikom rekonstrukcije i dogradnje županijske zgrade (1886-1887.), biće još lepši i uređeniji, nakon najnovije, trenutno aktuelne akcije uređenja.
Foto: Grad Zrenjanin
U toku su radovi na podizanju novog potpornog zida kod ulaza iz Ulice dr Slavka Županskog, zgrada stare električne centrale adaptira se u kantinu i kafe, kamenom se oblaže postolje statue konja, farbaju se žardinjere, stubovi rasvete i nosači saksija, postavlja se novo osvetljenje na centralnom travnjaku, obezbeđuju otvoreni šahtovi hidranta, sanira se fontana i paviljon za promenadne koncerte, uz skulpture, postavljaju se info table, a biće postavljena i velika šahovska tabla.
- Park je omiljena destinacija dečjih ekskurzija, posećuju ga gosti i turisti koji dolaze u Gradsku kuću i u naš grad, a suvišno je isticati koliko je popularan među Zrenjanincima, posebno decom - poručuje gradonačelnik Zrenjanina, Simo Salapura, uz naglasak da je primarna želja da svima, boravak u parku bude još prijatniji, ali i da se sazna nešto o njegovim zanimljivostima i bogatoj istoriji.
Brojni posetioci Gradske kuće u Zrenjaninu, ubeđeni su da ovo velelepno zdanje ima najlepše dvorište, od svih sličnih objekata u Srbiji i da park, iako zauzima relativno malu površinu od 1,13 hektara, sadrži mnogo segmenata koji zavređuju pažnju i ukazuju na njegov značaj i vrednost.
Iako rokovi za završetak planiranih radova nisu striktno definisani, kako ističu u Zrenjaninu, najveći deo poslova biće završen pre uobičajenog otvaranja sezone u maju.
BONUS VIDEO - DR NOVOSTI: Kako biti emocionalno inteligentniji?
BOSANSKIM "SPECIJALCIMA" SE SMEJE CEO SVET: Izbačeni sa takmičenja, a krivi im Srbi i Dodik (FOTO/VIDEO)
SNIMAK specijalaca iz Federacije BiH na takmičenju SWAT Challenge u Ujedinjenim Arapskim Emiratima postao je potpuni hit na društvenim mrežama.
12. 02. 2026. u 14:42
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)