PRILIKA ZA USPOSTAVLJANJE SARADNJE: Ambasador Italije gost u novosadskoj gradskoj kući
GRADONAČELNIK Novog Sada Milan Đurić i ambasador Italije u Srbiji Luka Gori saglasili su se, tokom današnjeg razgovora u Gradskoj kući, da je 90. Međunarodni poljoprivredni sajam prilika za uspostavljanje saradnje i ostvarivanje benefita kako za srpske tako i za italijanske kompanije.

Pres služba Grada Novog Sada
Kako je navedeno u saopštenju, sagovornici su se osvrnuli i na bogat kulturni program koji u Novom Sadu, povodom ovogodišnje internacionalne smotre agrara čiji je Italija zemlja partner, organizuje Italijanski institut za kulturu. U razgovoru je istaknuta i saradnja u nauci, budući da se u Novom Sadu nalaze Instut Biosens i Institut za veštačku inteligenciju.
- Gradonačelnik je istakao da je novosadski Univerzitet sa 55 hiljada studenata i oko 14.000 zaposlenih, koji je prepoznat kao razvojna snaga grada i snažan sektor informacionih tehnologija, doprineo da navedene naučne institucije imaju svoje sedište u Novom Sadu – istaknuto je u saopštenju.
Takođe su se saglasili da je turizam oblast u okviru koje ima prostora za unapređenje saradnje, jer postoje direktni letovi iz više italijanskih gradova do Beograda.
Đurić je istakao da se kontinuirano radi na promociji Novog Sada i privlačenju turista i dodao da je u toku prošle godine registrovano 561.000 noćenja, što je duplo više u odnosu na period od pre deset godina. On je naveo da će veliki infrastrukturni projekti, kao što su uređenje Almaškog kraja i izgradnja pešačko-biciklističkog mosta preko Dunava, doprineti ponudi koja će zadržati turiste više dana u gradu.
Na kraju sastanka ambasador Gori pozvao je gradonačelnika Đurića da poseti izložbu posvećenu slavnom italijanskom fudbaleru Paolu Rosiju, koju će ambasada Italije organizovati u julu.

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

PRIVATNO NASELjE: Slavni muzičar masovno gradi na Zlatiboru - kompleks od 17 zgrada, a njemu i partneru dve kuće
"IMAO sam apartman na Zlatiboru koji sam prodao i taj novac sam uložio u ovaj projekat. Imam vikendicu na Kokinom Brodu, a to je bliže Zlataru. To je zapravo porodična kuća, supruga mi je odatle rodom. Imam želju da živim na Zlatiboru. Bogu hvala, auto-put polako stiže tamo. Dođem danas za Beograd, uveče sviram, a pošto mi do Užica treba dva sata, sutradan s porodicom kuliram u šumi."
07. 05. 2025. u 19:11
Komentari (0)