LOV NA ZEČEVE I FAZANE: Kikindski lovci ugostili pobratime iz Knjaževca
U BOGATOM i prostranom ataru Kikinde članovi Lovačkog udruženja iz ovog grada za vikend su ugostili kolege iz pobratimskog udruženja iz Knjaževca. Zajedno su izašli u lov na zečeve i fazanskog petla i koke. U goste kod Kikinđana došlo je 12 lovaca iz Knjaževca.

Foto: R. Šegrt
Dva lovna dana protekla su onako kako i treba, sa bogatim ulovom, bez problema i incidenata, uz nezaobilazno druženje.
- Na potezu „Galada“ lovili smo zečeve. Odstreljeno je 19 primeraka, a u lovu na fazanskog petla i koku bili smo još uspešniji, odstreljena su 24 petla. Odstrel je organizovan u skladu sa Planskim dokumentom i kvotama Lovačkog saveza Srbije – prenosi Mladen Banjac, predsednik Lovačkog udruženja Kikinda, jednog od najstarijih u Srbiji.
Lovci iz Kikinde i Knjaževca pobartimske veze imaju već 15 godina. Gosti su sa severa Banata odneli ulov, uz adekvatnu propratnicu. Kikinđani očekuju da će tokom zime, kada bude snega, otići u uzvratnu posetu kod prijatelja, gde će zajedno izaći u lov na divlje svinje i vuka.
- Rado primamo ne samo kolege iz bratskih lovačkih udruženja, već i turiste. Ove godine imali smo goste iz Crne Gore, Grčke, Austrije, a očekujemo i lovce iz Mađarske. Imamo veliko lovište i kapacitete da oživimo lovni turizam, koji je u Kikindi nekada bio veoma razvijen – kaže Banjac za „Novosti“.

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

TAČNA PUTANjA: Kako je Vučić leteo u Moskvu "momkom iz Brazila" - zanimljiva oznaka aviona "YU-SRB"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Moskvu gde će 9. maja prisustvovati vojnoj paradi povodom Dana pobede.
07. 05. 2025. u 17:04
Komentari (0)