ZAVRŠAVA SE "NEDELJA SOLIDARNOSTI": Crveni krst Paraćin tokom naredne sedmice počinje raspodelu paketa za socijalno najugroženije porodice
U OKVIRU "Nedelje solidarnosti" koja je trajala od 14. do 21. septembra, odnosno završava se danas, paraćinski Crveni krst organizovao je, pored ostalog, i punkt za prikupljanje hrane i sredstava za higijenu na ulazu u zelenu pijacu.

Foto: Z.Rašić
Inače, poziv firmama i građanima da svojim donacijama, u robi ili novcu, doprinesu pomoći osobama u stanju socijalne potrebe otvoren je tokom cele godine, mada, od početka epidemije korone, primetno je smanjenje ovih donacija.
- Štand je bio zbog obeležavanja «Nedelje solidarnosti», inače te sabirne akcije imamo tokom čitave godine i apelujemo na pravna i fizička lica koja mogu da doniraju, posebno hranu i sredstva za higijenu. Nažalost, odziva je sve manje, zasad su to samo fizička lica. Sakupili smo oko 390 kilograma hrane, najviše krompira, pasulja, pirinča, crnog luka i ostalog povrća, te nešto malo ulja – kaže, za «Novosti», Zoran Islamović, sekretar Crvenog krsta.
On je najavio da će ova humanitarna organizacija u narednom periodu podeliti 450 paketa za oko 400 najugroženijih porodica u selima i u gradu za one koji ne koriste topli obrok iz Narodne kuhinje. Taj besplatni obrok redovno uzima oko 500 osoba.
- Očekujemo da nam Centar za socijalni rad dostavi spiskove korisnika kojima treba da uručimo pakete, a raspodela bi trebalo da krene tokom naredne nedelje. U pitanju je donacija Vlade Republike Srbije, odnosno Ministarstva za rad i socijalnu politiku, i to je redovna akcija svake godine – napominje Islamović.
Preporučujemo

HUMANOST PREPLAVILA KIKINDU: Održana 32 „Trka za srećnije detinjstvo“ (FOTO)
18. 09. 2021. u 21:08

MOLBA ZA DAVAOCE: Akcija dobrovoljnog davanja krvi u Crvenom krstu Kruševac
15. 09. 2021. u 15:11

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)