POSLE KRAĆE BOLESTI: Preminuo poznati privrednik Dragomir Mitić Gaca
DRAGOMIR Mitić Gaca, bivši direktor Duvanske industrije Vranje (DIV), preminuo je posle kraće bolesti u Beogradu u 72. godini.
Foto: Privatna arhiva
Kao jedan od najboljih studenata na Mašinskom fakultetu u Nišu dobio je stipendiju "Alfa plama" Vranje, gde je ubrzo postao tehnički direktor i rukovodio razvojem firme, za šta je nagrađivan.
U vreme sankcija, kako je često isticao, DIV je poslovao kao da ih nije ni bilo, a on sam je odbijao politički angažman i kandidaturu za gradonačelnika Vranja. Tokom radne karijere bio je jedan od producenata filma "Nečista krv", u režiji Stojana Stojčića, koji je snimljen na lokacijama u Vranju i okolini. Nakon 2000. godine povukao se iz javnog i poslovnog života i posvetio porodici.
Dobitnik je više društvenih nagrada i priznanja. Za sobom je ostavio suprugu, dvoje dece i unučad. Sahrana Dragomira Mitića će biti obavljena u sredu, na šapranačkom groblju u Vranju.
Preporučujemo
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)