NIKO KAO LOZNIČANI: Petnaesta "Drinska regata" sa 1.000 plovila (FOTO)
ČUVENA „Drinska regata“, koja je, ove godine, organizovana po 15. put, od HE „Zvornik“ u Malom Zvorniku do poznate „Žićine plaže“ kod Banje Koviljače, na trasi dugoj 19 kilometara, gde je Drina najbrža, ali i najatraktivnija i najlepša sa svojim priobaljem, okupila je, na reci i na obema obalama oko 7 hiljada učesnika.

Foto: V. Mitrić
Na reci je bilo blizu 1.000 plovila, punih „regetaša“, ali i dobrog raspoloženja, koji su uživali u spustu i ove, kako je Karađorđe, govorio „hirovite vode izmeđ Bosne i između Srbije“.
Učesnici ove manifestacije na vodi plovilima su spojili dve obale, na najlepši način, uz pesmu, lepo druženje, međusobnu pažnju i brigu da svi budu sigurni.Domaćin regate je grad Loznica u saradnji sa opštinom Mali Zvornik i gradom Zvornikom iz RS.
- Lozničani što spremiše, to još nigde nema - kažu učesnici regate iz Beograda, Lidija, Jelena, Elena, Zoran, Sara, kao i Novosađani Vladan, Marija, Nenad i Igor, koji su prvi put na Drini, ističući da je, ubuduće, reku redovno da „pohode“ i između ove čarolije na vodi i kraj nje.
Dok su polazili učesnici su saznali da im je, uz hidrocentralnu starno mesto i drevni Zvornik grad, koji su gradili čuveni vladar Đurađ Branković i njegova supruga Jerina, koja, u ovom kraju, u predanjima, nikad nije bila označena kao prokleta.
Da sve bude kako treba starale su se ekipe za obezbeđenje na priobalju i reci, uz ronicioce i pripadnike policije u čamcima.Muzika, iće i piće, smeh, radost na licima, označavali su svako plovimo sa kojekakvim rekvizotima prikladnim za ovaku svetkovinu na vodi.
Glavni menadžer Loznica, Dejan Stalović, koji je označio start regate, nije imao razloga za brigu, kao predstavnik domaćina, jer je, uz sjajnog kapetana ove regate,profesora Milana Nedeljkovića, bio i čuveni kapetan i utemeljivač „Drinske regate“, kroz ljubovijski i bajinobaštanski kraj, Zoran Vojinović. Dva kapetana su, lično, pratila pri ulasku u plovima i tokom plovidbe svakog učesnika.
- Ovo je, danas, reka koja spaja ljude sa dve obale, ljubavlju, slogom i uzajamnom pažnjom - kaže kapetan profesor Milan Nedeljković. - Prošli smo ispod tri mosta na Drini, koji vezuju naš narod, a mi smo ih vezali ovom divnom regatom, koja je pokazala da ima lepote za divljenje.Puno nam je srce što su učesnici zadovoljni.
A, veteran regata na Drini, Spasoje Vasić Bato iz Loznice, dodaje:
- Ne da smo zadovoljni, već smo prezadovoljni. Falilo nam je, dugo, ovo druženje.Drina „skida“ sve muke iz glave, pa je prijatna i mila za dušu i telo.A, u dobrom društvu, kao što je ovo, njeno delovanje se samo uveličava, a te veće „doze“ dobrote, naravno, ne škode...

"NOVOSTI" SAZNAJU: Nakon Litvanije, još jedna država zabranila prelet srpskog aviona do Moskve
NAKON Litvanije, i letonske vlasti zabranile su prelet srpskog aviona do Moskve u kome je trebalo da bude predsednik Srbije Aleksandar Vučić, saznaju "Novosti".
06. 05. 2025. u 18:27

NEBENZJA ODUVAO LAŽNOG VISOKOG PREDSTAVNIKA ŠMITA, PA IZAŠAO IZ SALE: Neću da te slušam, nemaš pravo da govoriš!
U SAVETU bezbednosti Ujedinjenih nacija je u toku redovna polugodišnja sednica o situaciji u BiH na kojoj je ruski ambasador Vasilij Nebenzja izjavio je da Kristijan Šmit nema pravo da govori u ime međunarodne zajednice u Savetu bezbednost, a onda izašao iz sale ne želevši da ga sluša.
06. 05. 2025. u 17:03

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)