STOP POLJSKIM POŽARIMA: Za nepoštovanje propisa predviđene kazne zatvora i do pet godina
GRADSKI štab za vandredne situacije Loznice apelovao je na sugrađane da ne pale travu,nisko rastinje, na obradivim površinama pored šuma,kako ne bi izazvali požare, a ako primete da neko pali travu i nisko rastinje ili primete već postojeći šumski ili požar na otvorenom prostoru, odmah obaveste Vatrogasno spasilačku jedinicu na telefon 193, Policijsku stanicu na telefon 192 ili Operativni centar 112 na telefon 1985, kako bi se sprečilo dalje širenje požara.
Foto: MUP
- Podsećamo da je Zakonom o zaštiti od požara, zabranjeno spaljivanje strnih useva, smeća na otvorenom, biljnih ostataka, kao i da su za nepoštovanje ove odredbe, Zakonom predviđene visoke novčane kazne: za pravna lica 300.000 do 1.000.000 dinara, a za fizička lica od 10.000 do 50.000 dinara - kažu iz Gradskog štaba.
Izazivanje požara predstavlja opasnost po život i imovinu građana, regulisano je Krivičnim zakonikom RS, članom 278. Zakonika za Krivična dela protiv Opšte sigurnosti ljudi i imovine i za izazivanje opšte opasnosti za učinioce su predviđene visoke zatvorske kazne od 6 meseci do 5. godina zatvora i novčana kazna.
Preporučujemo
Govor koji je trebalo da „zapali“ Ameriku: Iza kulisa obraćanja Melanije Tramp
Sa mesta na kojem su američki predsednici ranije objavljivali ratove ili primirja, Melanija Tramp poslala je ličnu poruku da je nepravedno osumnjičena za nemoral, braneći se od glasina da je Epstin posredovao bračnoj vezi
16. 04. 2026. u 16:48
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)