PARAĆIN OVIH DANA U ZNAKU ŠAHA: Sve spremno za održavanje 14. međunarodnog šahovskog festivala
OKO 350 šahista iz 38 zemalja sveta sa različitih kontinenata stiže do petka, 9. jula, u Paraćin - u srce Srbije, gde se u kompleksu bazena „Prestiž“ od 16:15h otvara 14. Međunarodni šahovski festival „Paraćin 2021“, u organizaciji OŠK „Paraćin“ i Turističke organizacije tog grada, a pod pokroviteljstvom Opštine.
foto: Z. Rašić
Danas su već u spremnim salama postavljene šahovske table, a stigli su i prvi takmičari, neki sa članovima porodica, tako da se očekuje dolazak oko 500 gostiju. Glavni turniri festivala su otvoreni A i B turniri, dok nastavak sledi od 17. jula u Hotelu „Orbis“, gde će se igrati zatvoreni turniri sve do 30. jula, kada se ova velika manifestacija, po kojoj je grad na Crnici postao prepoznatljiv, završava.
Ovogodišnji, 14. po redu festival drevne igre, biće najbrojniji do sada po broju učesnika od kad se manifestacija održava. Šahista je trostruko više nego prošle godine, kada je organizaciju delimično omela situacija sa epidemijom kovida.
Preporučujemo
JOŠ DESET SLUČAJEVA KOVIDA U PARAĆINU: Od 38 antigenskih nalaza deset je bilo pozitivnih
07. 07. 2021. u 16:55
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (0)