VELEKI USPEH: Nina Stojanović i Jurak u osmini finala dublova
SRPSKA teniserka Nina Stojanović i njena partnerka u dublu Darija Jurak iz Hrvatske plasirale su se u osminu finala Australijan opena u Melburnu, pošto su pobedile prve nosioce tajvansko-češki dubl Sje Su Vej i Barboru Stricovu posle tri seta, 7:6, 3:6, 7:5.
foto: EPA
Ovaj meč bio je veoma dugačak, trajao dva sata i 25 minuta. Borbenost se isplatila Nini i Dariji koje su uspele da iznenadi najbolji ženski dubl.
Bilo je dosta brejkova, posebno u prvom setu - čak tri. Otišlo se u taj-brejk, a tu su Srpkinja i Hrvatica bile bolje i slavile sa 7:5.
Su Vej i Stricova su odigrali dosta bolje u drugom setu. Podigli su nivo igre i to im je donelo izjednačenje, pa je odluka o pobedniku morala da bude doneta u poslednjem segmentu meča.
Tajvanka i Čehinja su bile blizu trijumfa. Vodile su 3:5 u trećem setu, ali su onda Stojanovićeva i Jurak osvojile četiri vezana gema i stigle do velikog trijumfa.
One će se u osmini finala sastati sa špansko-italijanskim dublom - Aliona Bolsova Zadoinova/Jasmin Paolini.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
POZNATI DOKTOR O ĐOKOVIĆEVOJ POVREDI: Možda medicinsko osoblje može da napravi čudo
13. 02. 2021. u 13:13
NE ZNAM DA LI JE ĐOKOVIĆ STVARNO POVREĐEN: Cicipas se izblamirao izjavom o Novaku
13. 02. 2021. u 12:27
IVANIŠEVIĆ POTVRDIO LOŠE VESTI: Da li će Đoković igrati protiv Raonića?
13. 02. 2021. u 10:58
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MATEMATIKA JE JASNA: Hrvatima je potreban bod da se plasiraju u nokaut fazu Svetskog prvenstva!
Hrvatska i Gana odigraće jedan od najzanimljivijih mečeva poslednjeg kola grupne faze Svetskog prvenstva, pošto će direktan okršaj u Filadelfiji odlučiti ko nastavlja, i sa koje pozicije, takmičenje iz grupe "L". Afrička selekcija je već na četiri boda i jednom nogom je u šesnaestini finala, dok "kockasti" nemaju pravo na grešku i moraju osvojiti bar jedan poen kako bi prošli dalje.
27. 06. 2026. u 08:00
UZDISALA CELA PLANETA! Najpoznatija hrvatska navijačica polugola stigla na Svetsko prvenstvo! (FOTO)
Izmamila je uzdahe svih obožavaoca i pripadnika muškog pola, navijačica "kockastih" Ivana Knol.
24. 06. 2026. u 07:32
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)