HANTUHOVA VERUJE U ĐOKOVIĆA: Zbog njegove posvećenosti može da igra još dugo, jak je fizički i mentalno
BIVŠA slovačka teniserka Danijela Hatuhova otkrila je zašto Novak Đoković i Rafael Nadal igraju ovako dugo na vrhunskom nivou.
Foto: EPA-EFE/Ian Langsdon
Nekada peta igračica planete je upoznata sa njihovim porodicama, ali i radnim navikama. Takođe, isitče da Nole i Rafa znaju kako da se opuste.
- Oni imaju sjajan balans i znaju kako da se odmore od tenisa. Zbog toga su tako dobri. Ali, kada izađu na teren, onda je sve podređeno tenisu. I zato toliko često pobeđuju. To je osećaj koji uvek želite da iznova doživljavate - okrila je Hantuhova.
Slovakinja koja dobro poznaje Novakovog trenera i njenog zmeljaka Marjana Vajdu veruje da Srbin nije izgubio grend slem trku u kojoj zaostaje tri titule za Federerom i Nadalom.
- Uzimajući u obzir njegovu posvećenost on može da igra još dugo. Mnogo toga i dalje može da pokaže, jak je fizički i mentalno i mislim da će igrati još četiri, pet godina.
Ova 37-godišnjakinja koja živi u Monte Karlu takođe dodaje da sada fizioterapeuti rade potpuno drugačije nego ranije.
- Šta sada rade fizioterapeuti za oporavak je potpuno drugačije od onog što su radili pre pet godina. Mislim da je kod Novaka pitanje samo to dokle će ga tenis i dalje ispunjavati - zaključila je Hantuhova.
Podsetimo, Rodžer Federer i Rafael Nadal imaju 20 gredn slem titula, a Novak Đoković 17. Naš as sigurno nije rekao poslednju reč u ovoj trci.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
DIREKTOR TURNIRA U BEČU LjUT NA ĐOKOVIĆA: Ne kažete tako, čak i ako to mislite
01. 11. 2020. u 12:36
NADAL KORISTI ĐOKOVIĆEV KIKS U BEČU? Španac bi mogao da sruši Novakov istorijski rekord
31. 10. 2020. u 19:12
SPEKTAKL U MADRIDU: Čolo Simeone pokušava da zaustavi Barselonu i tako pomogne Realu u pohodu na titulu
U jednom od najvećih derbija španskog fudbala, Atletiko Madrid će ove večeri na stadionu "Metropolitano“ ugostiti Barselonu, lidera La lige, u meču koji bi mogao da ima veliki uticaj na rasplet zanimljive šampionske trke (21.00).
04. 04. 2026. u 07:20
CELA BOSNA U ŠOKU! Evo šta je uradio Jusuf Nurkić kad je čuo da je sa suprugom poginuo srpski sveštenik Nenad Mitrić, a troje dece povređeno
Srpska pravoslavna crkva ostala je zatečena kada su se pojavile vesti da je njen sveštenik Nenad Mitrić, sa suprugom Nedeljkom, poginuo u teškoj saobraćajnoj nesreći, a da je tom priliom povređeno njihovo troje vrlo mlade dece. Ta vest je stigla i do NBA lige, do tamošnjeg asa Bosne i Hercegovine, Jusufa Nurkića.
04. 04. 2026. u 16:06
"SAMO JE PALA, KAO POKOŠENA" Strašna tragedija Miloša Bojanića, preminula je u 48. godini
OVAJ gubitak je ostavio neizbrisiv trag na njegovu porodicu...
03. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)