"IMAM ISTI ŽAR ZA POBEDOM PRED SVAKI MEČ": Đoković podsetio na velike reči košarkaške legende
Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, posle pobede nad Aleksom de Minorom u Monte Karlu, govorio je o tome šta ga i dalje čini zaljubljenim u tenis.
Foto: Profimedia
Novak Đoković pobedio je Aleksa de Minora u četvrtfinalu Mastersa u Monte Karlu rezultatom 2:0 po setovima 7:5, 6:4.
Đokovića još uvek drži isti žar za igrom i pobedama, da se prosto nameće pitanjre šta ga još uvek drži zaljubljenim u tenis. Podsetio je i reči pokojnog legendarnog košarkaša Kobija Brajanta, koji je jednom rekao da je bio "zavisnik od zvuka mrežice pri košu“.
- Više od jedne stvari može se dodati na to što je Kobi rekao o zvuku mrežice. Za mene ili za nas – to je zvuk udarca, zvuk lopte na nekim stadionima gde je bolji eho, ali posebno je glasno kada čisto zahvatiš loptu. Interesantno je to što ste rekli, jer ja uživam u tome jedino kada gledam snimke svojih mečeva ili kada gledam druge mečeve. Ne uživam u tome dok igram, jer ni ne čujem, zvuči čuvno, ali skoncentrisan sam na svoju igru – rekao je Đoković.
Foto: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER
Jedan detalj Đoković nije mogao da zaobiđe a tu je uvek publika koja je neverovatna.
- Tu je, naravno i energija publike, ali i samo nadmetanje. Uživam u uzbuđenju, u onim leptirićima pred meč. I pored toga tome što sam u životu odigrao toliko mečeva i dalje osećam i nervozu i uzbuđenje pred izlazak na teren - rekao je Đoković.
Novak Đoković će u polufinalu Monte Karla igrati protiv Kaspera Ruda u subotu oko 15.30 časova.
BONUS VIDEO Novak Đoković na projekciji dokumentarnog filma o Nikoli Piliću
Preporučujemo
"NADALU SE BLIŽI FEDEREROV SCENARIO": Endi Rodik oštar na jeziku za kralja šljake
13. 04. 2024. u 07:50
BOGDANOVIĆ DOMINIRA I U PORAZU: Skroman doprinos Micića i Pokuševskog
13. 04. 2024. u 07:30
"OVO JE BORBA DAVIDA I GOLIJATA": Rud očekuje dobar meč protiv Đokovića
13. 04. 2024. u 08:40
VRAG JE ODNEO ŠALU: Zvezda izgubila prednost u odnosu na Partizan, ponovo imamo borbu za titulu!
NAKON kiksa protiv Radničkog iz Niša (0:0) fudbaleri Crvene zvezde žele što pre da se vrate na pobedničku stazu, a priliku za to imaju večeras u Novom Sadu gde će ih na "Karađorđu" ugostiti Vojvodina. Meč počinje od 18 časova, a pravdu će deliti Pavle Ilić.
30. 10. 2025. u 11:33 >> 11:33
ŠOK! Košarkaški reprezentativac Nikola Topić (20) ima rak!
Najnovije vesti iz NBA lige su šokantne.
30. 10. 2025. u 17:45
Udala se za 25 leta starijeg čobanina, doživela šok kad je umro
Marsel Amfu je čitav svoj život živeo jednostavno. Njegova kuća nije imala ni struje ni vode. To mu je omogućilo da uštedi ogromne sume novca.
28. 10. 2025. u 21:37
Komentari (0)