VESIĆ: Biciklistička trka Beograd - Banjaluka nas spaja
ZAMENIK gradonačelnika Beograda Goran Vesić i gradska sekretarka za sport Dragana Pešić Belojević sastali su se sa Vladimirom Kuvaljom, direktor trke Beograd - Banjaluka, koja će startovati 22. aprila u glavnom gradu Srbije.
Foto: Novosti
Vesić je istakao da se u Beogradu organizuju mnoge sportske manifestacije, ali da je jedna od najdražih trka Beograd- Banjaluka.
- To je biciklistička trka koja spaja dva grada, jedan narod i zbog toga nam je ta trka važna i zato se sa toliko pažnje odnosimo prema njoj. Trka će 22. aprila ponovo startovati iz Beograda sa Trga Republike - rekao je Vesić novinarima posle sastanka.
Vesić je rekao da je posebno srećan što će se sutra 20 biciklista, sportista iz Republike Srpske i ljudi iz Saveza vakcinisati u Beogradu, čime će im se omogućiti da mogu da učestvuju na velikim svetskim takmičenjima.
- Biće i biliklista iz Severne Makedonije, jer kao što znate ukoliko nisu revakcinisani neće moći da učestvuju na takmičenjima. Želimo da zaštitimo njih, njihove porodice i da i pomognemo da predstavljaju i Republiku Srpsku svuda gde mogu. S te strane naša sportska manifestacija dobija humanitarni karakter. Srbija ima dovoljno vakcina u odnosu na sve zemlje u regionu i već smo pokazali da vodimo računa i kada su u pitanju lekari u Republici Srpskoj i ljudi koji su dolazili da se vakcinišu. Sada su na red došli i biciklisti - rekao je Vesić.
Direktor trke Vladimir Kuvalja istakao je da mu je drago što je trka zajednički projekat dva grada i dva saveza i zahvalio se Gradu Beogradu na podršci.
- Trka startuje u Beogradu, nastavlja se do Obrenovca i Šapca, gde se završava prva etapa. Ponosan sam što su se pored Beograda uključili Obrenovac i Šabac. Prošle godine smo izdržali i napravili događaj na visokom nivou i nismo imali nijedan slučaj korone - rekao je Kuvalja, koji se zahvalio Beogradu na pozivu za vakcinaciju biciklista.
Gradska sekretarka Pešić Belojević kaže da je zadovoljstvo što se ova trka organizuje u Beogradu, jer su sve takve manifestacije dobre za grad i uključivanje dece u sport.
- Trku podržavamo 15 godina, Sekretarijat je uvek uz Banjaluku. Nadam se da ćemo još dugo održavati trku i širiti je na veći prostor od Srbije i Banjaluke - rekla je Pešić Belojević.
Preporučujemo
TRKA BEOGRAD - BANjALUKA: Druga etapa kreće iz Obrenovca
13. 03. 2021. u 12:38 >> 14:22
BICIKLISTIČKA TRKA BEOGRAD-BANjALUKA: Obrenovac je ponos trke!
27. 03. 2021. u 19:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MATEMATIKA JE JASNA: Hrvatima je potreban bod da se plasiraju u nokaut fazu Svetskog prvenstva!
Hrvatska i Gana odigraće jedan od najzanimljivijih mečeva poslednjeg kola grupne faze Svetskog prvenstva, pošto će direktan okršaj u Filadelfiji odlučiti ko nastavlja, i sa koje pozicije, takmičenje iz grupe "L". Afrička selekcija je već na četiri boda i jednom nogom je u šesnaestini finala, dok "kockasti" nemaju pravo na grešku i moraju osvojiti bar jedan poen kako bi prošli dalje.
27. 06. 2026. u 08:00
UZDISALA CELA PLANETA! Najpoznatija hrvatska navijačica polugola stigla na Svetsko prvenstvo! (FOTO)
Izmamila je uzdahe svih obožavaoca i pripadnika muškog pola, navijačica "kockastih" Ivana Knol.
24. 06. 2026. u 07:32
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)