HAKA ZA MARADONU: Ragbisti Novog Zelanda na svoj način se oprostili od velikog fudbalera (VIDEO)
RAGBISTI Novog Zelanda sastali su se sa Argentinom u okviru turnira Tri nacije, šampionata Južne hemisfere u ovom sportu, a pre početka odali su počast Dijegu Maradoni na originalan način.

EPA-EFE/DARREN PATEMAN
Kapiten Ol-bleksa, Sem Kejn, izneo je dres Novog Zelanda sa brojem 10 i imenom Maradona i položio ga na travu ispred okupljenih ragbista Argentine.
Zbog virusa korona turnir tri nacije igra se ove godine u izmenjenom formatu. Svetski šampion i branilac trofeja Južna Afrika otkazala je zbog pandemije učešće, a svi mečevi igraju se u Australiji.
Na tribinama je dozvoljen ograničen broj gledalaca a mnogi od njih nosili su Diejgove desetke na leđima dresova Argentine.
Manje važan podatak je da su se Ol-bleksi više nego ubedljivo revanširali argentinskim Pumama (38:0) za nedavni poraz u ovom takmičenju (25:15).
Dijego Maradona je vatreno podržavao Argentinu u svim sportovima a posle fudbala, ragbi mu je, uz košarku i tenis bio omiljeni sport.
- Gledao bi tenis, ragbi, hokej... gde god bi neki momci ili devojke nosili dres Argentine bio je tu da ih podrži i da im pokaže kako se bori za taj dres - rekao je trener Argentine Mario Ladezma.
Preporučujemo

ODLAZAK SRETENA ZECA: Preminuo začetnik Ragbi Lige u Republici Srpskoj
15. 11. 2020. u 14:41

ISPISALI ISTORIJU: Prva pobeda ragbista Argentine nad Novim Zelandom
14. 11. 2020. u 11:35

VIRC, MILIONI I SEĆANjE NA ŽOTU: Liverpul kreće u pohod na SVE - prva "žrtva" je uzdrmani Kristal palas
OVE godine u borbi za Komjuniti šild gledaćemo obračun Kristal palasa i Liverpula. Meč se naravno igra na "Vembliju" i počinje u prepoznatljivom britanskom terminu od 16 časova po istočnoevropskom vremenu.
10. 08. 2025. u 07:40

BALKAN VRI: Evo šta su "delije" uradile povodom zločinačke akcije "Oluja", a šta zbog dešavanja u Crnoj Gori (FOTO)
Crvena zvezda i TSC sastali su se u 4. kolu Superlige Srbije na "Marakani", a tom prilikom navijači aktuelnog prvaka Srbije imale su posebnu poruku povodom zločinačke akcije "Oluja" tokom koje je iz Hrvatske, u avgustu 1995. godine, više od 200.000 Srba proterano sa vekovnih ognjišta.
10. 08. 2025. u 12:18

IMAO 609 KG, DANAS 68: Neverovatno KAKO sad izgleda nekad najteži tinejdžer sveta i drugi najteži čovek u istoriji (FOTO)
PRE više od deset godina, ime Kalid Bin Mohsen Šari iz Saudijske Arabije obišlo je svet kada je postao poznat kao najdeblji tinejdžer na planeti, a ujedno i drugi najteži čovek svih vremena.
09. 08. 2025. u 12:33
Komentari (0)