GRBIĆ BOLJI OD KOVAČA: Poljska preko Turske do polufinala Svetskog prvenstva u odbojci, sad sledi veliki derbi!
U ČETVRTFINALU Svetskog prvenstva u odbojica snage su odmerila dvojica srpskih trenera - Nikola Grbić i Slobodan Kovač. Prvi je na kraju imao razolga za slavlje, pošto je njegova Poljska savladala Tursku sa 3:0 (25:15, 25:22, 25:19).
FOTO: Tanjug/AP
Veliki favorit bio je vicešampion sveta i Olimpijskih igara. To je opravdao na terenu i zasluženo se plasirao među četiri najbolje reprezentacije na planeti.
Najefikasniji u reprezentaciji Poljske bio je Vilfredo Leon sa 13 poena, dok je Jakub Kohanovski zabeležio 12.
U selekciji Turske najbolji je bio Adis Lagumdžija sa 12 poena, pratio ga je rođeni brat Mirza Lagumdžija sa devet.
Odbojkaši Poljske će 27. septembra u polufinalu igrati protiv aktuelnog šampiona sveta Italije, koja je ranije danas savladala Belgiju 3:0 (25:13, 25:18, 25:18).
Preostala dva četvrtfinala Svetskog prvenstva biće odigrana sutra, a sastaće se Češka - Iran (9.30) i SAD - Bugarska (14).
Odbojkaši Srbije su zauzeli deseto mesto, pošto su u osmini finala poraženi od Irana rezultatom 3:2.
BONUS VIDEO: Sportski skandal koji je ušao u istoriju
Preporučujemo
HRVATI, SMIRITE SE! Srbi otkrili šta se tačno desilo u Zagrebu
24. 09. 2025. u 14:07
HITNO SE OGLASILI IZ SELTIKA! Evo šta su poručili nakon haosa u Beogradu
24. 09. 2025. u 11:43
ROMA BI DA SE VRATI MEĐU TOP ČETIRI: "Vučica" ide na noge tradicionalno povoljnom protivniku
Nakon što su overili plasman u osminu finala Lige Evrope, fudbaleri Rome vraćaju fokus na Seriju A i večeras gostuju Udinezeu, tradicionalno povoljnom rivalu za "vučicu" (20.45).
02. 02. 2026. u 08:00
SVI U ŠOKU! Reprezentativka Srbije ima rak, doktori dijagnostikovali karcinom - svi se mole za nju!
Najnovije vesti iz srpskog sporta su uzdrmale mnoge.
02. 02. 2026. u 20:00
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)