PRAZNIK U "ARENI": Odbojkašice sutra u prvom kolu turnira Lige nacija u Beogradu igraju sa selekcijom SAD
KOD kuće je uvek najlepše. Odbojkašice jedva čekaju da istrče na teren "Beogradske arene" i sa odanom publiku izađu na pobedničku staze Lige nacija. Svetske prvakinje sutra (20.00) protiv SAD startuju na turniru drugog vikenda elitnog takmičenja u srpskoj prestonici. Posle Amerikanki očekuju ih i dueli sa Nemicama (četvrtak, 20.00), Francuskinjama (subota, 20.00) i još jedan veliki derbi sa Poljakinjama (20.00).
FOTO: M. Vukadinović
Cilj je da se popravi učinak iz Otave, gde su doživele četiri poraza, ali i da zajedno sa navijačima uživaju na terenu. Prvi rival je najatraktivniji, ali i Amerikanke igraju, kao i Srpkinje, u veoma podmlađenom sastavu. Zato je teško reći ko je u prednosti, bez obzira što je tradicija na strani gošći, koje su na poslednjih sedam susreta u Ligi nacija pet puta slavile. Naše su pobedili 2022. u Antaliji u borbi za bronzu (3:2) i Santa Feu 2018. - 3:1.
- Oba tima su nova. Ne znamo mnogo jedni o drugima.Očekujemo dobru borbu i uvek se nadamo dobrom rezultatu - istakao je na konferenciji za medije Branko Kovačević, pomoćnik selektora Zorana Terzić.
Devojke ne kriju da su veoma radosne što će posle četiri godine, kada je u Areni odigrano EP, igrati pred svojom publikom.
- Stvarno nam je jako bitno što igramo pred našim navijačima i verujem da će nam u teškim trenucima dati vetar u leđa. Uvek je zanimljivo igrati protiv Amerikanki. Došle su sa mladim devojkama, koje će, kao i naše, da napreduju iz meča u meč, iz turnira u turnir. Istina, sada su jače nego proteklog vikenda. Ne volim puno da pričam o očekivanjima, ali sam u jedno sigurna da ćemo se potruditi da pobedimo. Biće utakmica u kojoj ćemo i publika i mi da uživamo. Važno je da budemo rasterećene i sve će biti kako treba - naglašava blokerka Maja Aleksić.
Libero Aleksandra Jegdić priznaje da je uzbuđena što prvi put igra u Beogradu, ali i ističe da je rezultat bitan:
- Amerikanke su jedan zahtevan protivnik, ali mislim da će biti onako kako želimo.
Najbolja blokerka Lige nacija Hena Kurtagić priznaje da ima tremu pred duele u Beogradu, a nada se da će ostvariti sve pobede:
- Amerikanke su najzvučnije ime, ali su dosta podmladile, kao i mi, ekipu. Mislim da nam je osim SAD na turniru najteži rival Poljska, jer je stigla u najjačem sastavu.
Tijana neizvesna
POVREDE nekoliko igračica zadaju glavobolju našem stručnom štabu. I prva zvezda tima Tijana Bošković ima problema, tako da je juče njen nastup u "Beogradskoj areni" bio pod znakom pitanja.
- Tijana je jedna od igračica koja ima manji problem. Videćemo da li će biti u timu - rekao je na konferenciji za mediji pomoćnik selektora Branko Kovačević.
Raspored
SREDA
Francuska - Nemačka 13.00
Holandija - Poljska 16.30
SRBIJA - SAD 20.00
ČETVRTAK
SAD - Poljska 16.30
Nemačka - Srbija 20.00
PETAK
Francuska - Holandija 16.30
Nemačka - Poljska 20.00
SUBOTA
Holandija - SAD 16.30
Francuska - Srbija 20.00
NEDELjA
Nemačka - Holandija 13.00
Francuska - SAD 16.30
Srbija - Poljska 20.00
Japanke vode
TABELA posle prve sedmice Lige nacija: 1. Japan 4 pobede (12 bodova), 2. Italija 4 (11), 3. Turska 4 (10), 4. Poljska 3 (10), 5. Brazil 3 (8), 6. Nemačka 2 (8), 7. Kina 2 (7), 8. Holandija 2 (7), 9. Bugarska 2 (6), 10. Češka 2 (4), 11. Kanada 2 (4), 12. Dominikanska Republika 2 (4), 13. SAD 1 (4), 14. Francuska 1 (3), 15. Tajland 1 (3), 16. Belgija 1 (3), 17. Srbija 0 (3), 18. Koreja 0 (1).
KALČO ROMANTIKA: "San Siro" će goreti, Milan dočekuje "vučicu" u obračunu koji ima veliki uticaj na borbu za titulu!
Milan i Roma ukrstiće koplja na "San Siru" (20.45) u jednom od derbija 10. kola Serije A i duelu koji bi mogao da odredi raspored u samom vrhu tabele. Nakon jučerašnjeg remija Napolija i Koma sve karte su otvorene, "rosoneri" mogu da se ozbiljno približi lideru, dok vučica trijufmom može i do prvog mesta, tako da nas sigurno očekuje prava fudbalski spektakl u gradu mode.
02. 11. 2025. u 07:20
ZVEZDA JE ŠAMPION EVROPE! Kakav podvig crveno-belih!
Navijači Crvene zvezde sada imaju dodatni razlog da budu radosni.
02. 11. 2025. u 21:07
"NIJE ZASLUŽILA DA JOJ SE OVO DESI": Milša kroz suze o Miri Banjac i njenoj tragediji - jednu rečenicu koleginice pamtiće zauvek
GLUMICA Milica Milša ne krije da su ona i njen suprug, Žarko Jokanović, učinili sve da Miru Banjac vrate na scenu posle velike porodične tragedije koja ju je zadesila.
02. 11. 2025. u 10:23
Komentari (0)