TITULA VREDI MILION DOLARA: Svetska odbojkaške federacija obezbedila bogat novčani fond za osvojače medalja na Svetskom prvenstvu

Slobodan Krstović

26. 05. 2025. u 12:28

SVETSKA odbojkaška federacija obezbedila je bogati nagradni fond za SP u muškoj i ženskoj konkurenciji. Titula prvaka sveta doneće milion dolara, srebro 500.000, a bronza 250.000. Najkorisnijoj igračici ili igraču, MVP turnira, pripašće ček od 100.000 dolara, dok će članovi idealne postave dobiti po 50.000.

ТИТУЛА ВРЕДИ МИЛИОН ДОЛАРА: Светска одбојкашке федерација обезбедила богат новчани фонд за освојаче медаља на Светском првенству

foto: FIVB

Podsetimo, Srpkinje na SP od 22.avgusta do 7. septembra na Tajlandu brane zlato. U grupi su sa Japanom, Ukrajinom i Kamerunom. Muškarci od 12. do 28. septembra igraju na Filipinima, a u grupi su sa Brazilom, Kinom i Češkom.

Na svetskoj rang listi obe selekcije su desete.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! Orlovi izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! "Orlovi" izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi Englesku na Vembliju, pa je usled poraza od 2:0 postalo definitivno poznato da iz svoje kvalifikacione grupe neće otići ni direktno na Svetsko prvenstvo, ni u baraž, što je obezbedila Albanija pobedom u Andori (1:0). Ipak, šansa za "orlove" postoji - i to minimalna - da budu među četiri najbolje ekipe u Ligi nacija koje se nisu kvalifikovale kroz kvalifikacione grupe. Trenutno, ta četiri mesta zauzimaju Vels, Rumunija, Švedska i Severna Irska, a samo srećan splet okolnosti može našu selekciju da "ugura" u tu malu grupu koja "bočnim putem" ide u baraž.

13. 11. 2025. u 22:39 >> 22:40

Komentari (0)

MI SMO USPAVANI DIV, DRUGO MESTO NA TABELI NIJE OPCIJA! Prvo obraćanje novog trenera Partizana od kad je stigao u klub