ČUDESNI NORVEŽANIN ZADIVIO PLANETU: Jakob Ingebrigsten oborio svetski rekord
ČUVENI norveški atletičar Jakob Ingebrigsten obrio je svetski rekord na mitingu Dijamantske lige u Silesiji.
FOTO: Tanjug/AP
On je nastavio da pomera granice ovog sporta, pošto je trku na 3.000 metara završio sa vremenom 7:17,55 minuta, čime je pomerio granicu za više od pet sekundi.
Ingebrigsten je tako oborio rekord koji je do sad držao Kenijac Danijel Komen koji je još 1996. godine istrčao u vremenu 7:20.67.
Koliko je rezultat Norvežanina veliki najbolje se može videti po tome da je do sad najbrže na 3.000 metara trčao 7:23.63 minuta.
BONUS VIDEO: NEVIĐENI SNIMAK SA DOČEKA OLIMPIJACA: Ovo će oduševiti sve Srbe!
Preporučujemo
ŽIVA JE SRBIJA, NEGO ŠTA JE! Basket reprezentacija Srbije u finalu Evropskog prvenstva!
25. 08. 2024. u 13:47
NOVA SEZONA, ISTI JOKIĆ: Nikolina dominacija NBA ligom se nastavlja
SRBIN je odlično otvorio kampanju, a novo dominanto izdanje najboljeg košarkaša sveta očekujemo na večerašnjem susretu Minesote i Denvera (2.30).
27. 10. 2025. u 10:30
"JOŠ SAM U ŠOKU!" Fudbaler kog su studenti probali da otmu ne može da veruje šta je doživeo
Najnovije vesti iz fudbala su prilično neverovatne.
28. 10. 2025. u 15:19
"CECIN SINE, ĆUTI I UDARAJ, ZA BOLjE I NISI!" Voditeljka odbrusila Veljku - "Ozbiljan kompleks!"
NAKON što je bokser Veljko Ražnatović pokušao da ismeje performans voditeljke Jovane Jeremić, koji je upriličila tokom proslave njenog rođendana, ona mu je brzo javno uzvratila, u svom stilu.
26. 10. 2025. u 10:48
Komentari (0)