NOVA ŠAMPIONKA: Lara Gut-Behrami pobednica u superveleslalomu
Švajcarska skijašica Lara Gut-Behrami pobedila je u superveleslalomu u norveškom Kvitfjelu i uvećala prednost u generalnom plasmanu Svetskog kupa.
Foto: Profimedia
Gut-Behrami je pobedila za 1:33,52 minuta i ostvarila 45. pobedu u karijeri.
Drugo mesto zauzela je Austrijanka Kornelija Huter sa 0,12 sekundi zaostatka, a treća je bila njena sunarodnica Mirjam Puhner sa 0,13 sekundi zaostatka.
Sa novih 100 bodova iz trke, Gut-Behrami sada u generalnom plasmanu ima 305 više od drugoplasirane Amerikanke Mikaele Šifrin, koja se povredila u januaru i trebalo bi da se vrati na stazu narednog vikenda.
Gut-Behrami bi u nedelju mogla da uveća prednost, pošto se vozi još jedan superveleslalom. Ona sada ima 1.514 bodova, a Šifrin 1.209.
U plasmanu superveleslaloma Gut-Behrami ima 460 bodova, 25 više od Huter i u nedelju bi mogla da odbrani mali kristalni globus u toj disciplini. To bi bila njena peta titula u superveleslalomu.
Gut-Behrami je do sada jednom bila šampionka Svetskog kupa, 2016. godine.
Bonus video KLADIONIČARSKE PRIČE: Kako je to sve izgledalo nekada
Preporučujemo
PIKSI OVO NIJE ŽELEO DA ČUJE: Teška povreda fudbalskog reprezentativca Srbije
02. 03. 2024. u 23:05
OGROMNA RAZLIKA: Crvena zvezda deklasirala Partizan u vaterpolu
02. 03. 2024. u 22:41
SITIJU NEĆE BITI LAKO: Bivši prvak Evrope se nalazi u seriji sjajnih rezultata pred gostovanje "građanima"
U okviru četvrtog kola grupne faze Lige šampiona fudbaleri Mančester sitija će na "Etihadu" ugostiti Borusiju Dortmund (21.00).
05. 11. 2025. u 07:30
ZAPAD U ŠOKU! Rusija slavi, ovo je čekala od 2022!
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... stvari se menjaju. I to više ne polako.
05. 11. 2025. u 17:58
MNOGO JE LUDA, BRATE, BEŽI! Šaban ubeđivao voditelja da ne ženi pevačicu: "Nađi neku finu!"
POKOJNI kralj narodne muzike, Šaban Šaulić, bio je čovek koga su svi obožavali, a mnogi i dan-danas pamte njegove savete i kritike.
05. 11. 2025. u 10:44
Komentari (0)