SUDBINA U NAŠIM RUKAMA: Odbojkašice i pored poraza od Dominikane same odlučuju o odlasku na Olimpijske igre

S. K.

22. 09. 2023. u 15:18

SVE se zakuvalo u Ningbou. Odbojkašice su u petom kolu kvalifikacionog turnira grupe A za odlazak na olimpijske igre u Parizu 2024. izgubile od prvakinja Severne i Srednje Amerike, Dominikanske Republike - 1:3 (23:25, 25:18, 23:25, 17:25). Sada Maja Ognjenović i drugarice moraju sutra (10.00) da pobede Holandiju, a u nedelju (13.30) Kinu. U istoj situaciji su i Dominkanke, koje moraju da pobede iste rivale da bi otišle u Pariz. Ali, i Holanđanke i Kineskinje imaju šanse u borbi za francusku vizu.

СУДБИНА У НАШИМ РУКАМА: Одбојкашице и поред пораза од Доминикане саме одлучују о одласку на Олимпијске игре

foto nikola skenderija

- Bila je ovo veoma teška utakmica. Dominikanke su igrale odlično u svim segmentima igre. Branile su se sjajno, nisu imale probleme na prijemu, a u napadu su imale brojna rešenja. Mi smo se mnogo mučili u napadu. Sve je otvoreno, sve je u našim rukama, želimo da dobijemo naredna dva meča - istakao je za sajt OSS selektor Đovani Gvideti.

U prvom setu naše devojke dosta su grešile, ali je bilo nerešeno do 14:14, kada su Dominanke na servis Giljen napravile seriju za 20:15. Naše su uspele da izjednače (21:21), a kod 23:23 Lazović pravi servis grešku, da bi Žinjeri Martinez izblokirala Boškovićevu za 25:23, U drugom setu su naše dominirale, da bi treći počele loše i gubile sa 8:3, 14:8. Uspele su naše da izjednače, čak preokrenu na 21:20, ali nisu imale snage da dobiju treći set. U četvrtom činu našim devojkama ništa nije polazilo za rukom, pa su se Dominikanke brzo odlepila na 19:12.

- One su igrale sjajno, a kod nekih elementi nisu funkcionisali kako treba. Možda nas je stigao i umor, takmičenje je teško, bodovi se dele i u drugim mečevima. Sada se okrećemo Holandiji, nastavljamo da grizemo i da se borimo za Pariz - istakla je Slađana Mirković.

Aleksandra Jegdić je podvukla da ništa nije gotovo posle poraza od Dominikanske Republike:

- Imamo još dve utakmice. Mislim da su imale malo više sreće. Mi smo na momente igrale jako lepu odbojku, ali one su se tako dobro branile i prolazile u napadu. Igrale su bolje, a treći set je prelomio u njihovu korist. Da smo mi dobile, mi bismo slavile. Očekujem bolju igru protiv Holandije.

SRBIJA - DOMINIKANSKA R. 1:3

DVORANA u Ningbou. Gledalaca: 3.200. Sudije: Gerotodorus (Grčka) i Kang (Koreja).

SRBIJA: Buša 1, Lazović, Popović, Mirković 1, Uzelac 12, Ognjenović 2, Kurtagić, Pušić (libero), Bjelica 1, Aleksić 5, Stevanović 7,Jegdić (libero), Bošković 32, Lozo 8. Poeni - napad: 55, blok: 11, servis: 3, greške rivala: 19 (11 iz servisa).

DOMINIKANSKA REPUBLIKA: Arijas 7, Eve, Perlata, Kastiljo (libero), Rodrigez, Marte 1, Heraldina Gonzales, Giljen, Jonkaira 12, De la Kruz 2, Brajlin Martinez 17, Žinjeri Martinez 7, Gaila Gonzales 19, Karo (libero). Poeni - napad: 52, blok: 8, servis: 6, greške rivala: 27 (15 iz servisa).

Setovi: 23:25, 25:18, 23:25, 17:25.