TOMAS BAH: Govor mržnje prema bokserkama Kelif i Lin je neprihvatljiv

Марко Паунић
Marko Paunić

03. 08. 2024. u 11:54

Predsednik Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK) Tomas Bah rekao je danas da je govor mržnje upućen bokserkama Imani Kelif iz Alžira i Lin Ju Ting sa Tajvana potpuno neprihvatljiv

ТОМАС БАХ: Говор мржње према боксеркама Келиф и Лин је неприхватљив

FOTO: EPA

"Nećemo učestvovati u politički motivisanom... kulturnom ratu", rekao je Bah novinarima u Parizu.

Poslednjih dana širom sveta priča se o Kelif i Lin i raspravlja o njihovom polu.

Obe su prošle godine diskvalifikovane sa Svetskog prvenstva u Indiji nakon što je Međunarodna bokserska federacija saopštila da su njihovi rezultati utvrđivanja pola bili neodređeni, ali nije dostavila dokumentaciju.

"Imamo dve bokserke koje su rođene kao žene, koje su odgajane kao žene, kojima u pasošima piše da su žene i godinama su se takmičile kao žene. Neki žele da budu vlasnici definicije o tome ko je žena", rekao je Bah.

Kelif i Lin su se takmičile na Igrama u Tokiju i nisu osvojile medalje.

Kelif je prošla u drugo kolo olimpijskog turnira u Parizu pošto joj je Italijanka Anđela Kerini predala borbu posle 46 sekundi.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TRAMP SE OVOME NIJE NADAO: Iran naprasno dobio saveznika

TRAMP SE OVOME NIJE NADAO: Iran naprasno dobio saveznika

Dok traje napad na Iran, koji su započeli SAD i Izrael, ali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A najnovije vesti iz sporta tiču se upravao Iranaca i Sjedinjenih Američkih Država, čiji je predsednik Donald Tramp nedavno izjavio da bi Iranu bilo bolje da ne dolazi na Mundijal koji se upravo i u SAD održava ove godine. Pa opet, propisi su jasni, Iranci "moraju u Ameriku", ali... Sada su dobili važnog saveznika u svojoj nameri da Mundijal igraj negde drugde.

18. 03. 2026. u 17:16

Komentari (0)