SAVIĆ I ZVANIČNO: Da se Partizan vrati na stare staze!
LEGENDARNI košarkaški reprezentativac Zoran Savić od danas je i zvanično novi sportski direktor KK Partizan.
Foto: N.Skenderija
Mesto sportskog direkora kluba iz Humskoj ostalo je upražnjeno nakon odlaska Nikole Lončara početkom februara, a Savić je danas zvanično predstavljen u beogradskom hotelu Radison u prisustvu predsednika crno-belih Ostoje Mijailovića.
- Hteo bih da se zahvalim Ostoji na ukazanoj prilici i mogućnosti da radim u Partizanu. Ne bih se osvrtao na rezultate, već bih hteo da pričam o budućnosti i mojoj viziji Partizana. Želeo bih da se Partizan vrati na svoje mesto i na stare staze, da iskoristimo taj brend Partizana. Nisu problem ni stranci ni domaći igrači već moramo da razmišljamo o tome da sastavimo ekipu od igrača koji imaju taj duh i znaju šta je duh Partizana. U nekom trenutku sve krene nizbrdo, tako i ova sezona Partizana", rekao je Savić.
Savić je sa reprezentacijom učestvovao na pet velikih takmičenja i osvojio Svetsko prvenstvo 1990. godine u Argentini, tri zlata na Evropskim prvenstvima (1991, 1995 i 1997. godine), kao i srebrnu medalju na Olimpijskim igrama 1996. godine u Atlanti.
U klupskoj karijeri nastupao je za Lastu iz Čapljine, Čelik, Jugoplastiku, Barselonu u dva mandata, PAOK, Real Madrid, Virtus, Efes i Fortitudo.
Osvojio je brojne klupske trofeje, od čega tri puta Evroligu, dva puta sa Jugoplasitikom i jednom sa Virtusom.
Nakon završene igračke karijere obavljao je funkciju generalnog menadžera u Fortitudu i Barseloni.
Preporučujemo
SELEKTOR SRBIJE PREUZIMA KK PARTIZAN? Crno-beli rešili pitanje trenera
13. 03. 2021. u 09:05
SPORTSKI DIREKTOR PARTIZANA PRIONUO NA POSAO? Savić dovodi bivšeg igrača Zvezde?!
15. 03. 2021. u 22:48 >> 09:39
CRNO-BELI ZAKAZALI PROMOCIJU: Zoran Savić od utorka Partizanov, kreće reorganizacija
15. 03. 2021. u 11:15
SITIJU NEĆE BITI LAKO: Bivši prvak Evrope se nalazi u seriji sjajnih rezultata pred gostovanje "građanima"
U okviru četvrtog kola grupne faze Lige šampiona fudbaleri Mančester sitija će na "Etihadu" ugostiti Borusiju Dortmund (21.00).
05. 11. 2025. u 07:30
ZAPAD U ŠOKU! Rusija slavi, ovo je čekala od 2022!
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... stvari se menjaju. I to više ne polako.
05. 11. 2025. u 17:58
MNOGO JE LUDA, BRATE, BEŽI! Šaban ubeđivao voditelja da ne ženi pevačicu: "Nađi neku finu!"
POKOJNI kralj narodne muzike, Šaban Šaulić, bio je čovek koga su svi obožavali, a mnogi i dan-danas pamte njegove savete i kritike.
05. 11. 2025. u 10:44
Komentari (0)