BUDUĆNOST BOLJA U DERBIJU KOLA: Podgoričani se radovali protiv Cedevita Olimpije

Č. V.

22. 10. 2022. u 20:50

KOŠARKAŠI Budućnosti pobedili su Cedevita Olimpiju u derbiju 4. kola Aba lige sa 80:74 i tako naneli Ljubljančanima prvi poraz ove sezone u regionalnom takmičenju.

БУДУЋНОСТ БОЉА У ДЕРБИЈУ КОЛА: Подгоричани се радовали против Цедевита Олимпије

Imali su gosti problema sa viruskom korona koji je pokosio dobar deo ekipe, zbog toga nisu igrali protiv Crvene zvezde prošle nedelje, potom su izgubili ubedljivo izgubili od Kuža u Evrokupi. Čini se da ekipa još hvata ritam nakon tih problema.

Šampion Crne Gore je to iskoristio, pa je prvu četvrtinu odigrao dobro i ušao sa +6 u drugi kvartal - 21:15. Ipak, "zmajčeki" su uspeli da pronađu napadački ritam u nastavku, te se na odmor otišlo nerešenih rezultatom - 39:39.

Nastavila se velika borba i u drugom poluvremenu. Meč je bio izjednačen do samog kraja, ali Budućnost je uspela da sačuva prednost koju je imala tokom cele poslednje deonice.

Najefikasniji kod pobednika bili su Alfa Kaba i Fil But koji su postigli po 18 poena. U ekipi Cedevita Olimpije najbolji je bio Džoš Adams sa 20 poena, pratio ga je Jogi Ferel koji je brojao do 17.

Budućnost posle ovog trijumfa ima učinak 3-1, dok su Ljubljančani zabeležili dve pobede i jedan poraz.