ĐORĐEVIĆ O STILU IGRE FENERA: Jaka odbrana i napad sa velikim brojem asistencija
NOVI trener Fenerbahčea je Aleksandar Đorđević. Nekadašnji selektor Srbije za klupski sajt je govorio o tome na koji način želi da igra istanbulski velikan.

FOTO: N. Paraušić
Stil igre bi trebalo da bude sličan onom iz Virtus - sa puno atraktivnih dodavanja i agresivnom odbranom.
- Najvažnije je da budemo tim koji igra jaku odbranu. Igrači imaju veliku odgovrnost sa tog aspekta i na treningu i na mečevima. Napad dobija utakmice, ali odbranom se osvajaju trofeji. Verujem u tu izreku. Druga važna stvar je da igrači ne budu sebični i da dele loptu, da prave mnogo pasova. Tako obično i biram svoje igrače. Da sam birao ovde, birao bih tako opet. Ono što sam video do sada tim igra sa velikim brojem asistencija. Moj cilj je da napredujemo u tome, da igrači budu nesebični i da dele loptu - rekao je Đorđević.
Fenerbahče će u prvom kolu Evrolige dočekati Crvenu zvezdu. Ta utakmica na programu je 1. septembra od 19.45.
BONUS VIDEO: Oproštaj Novice Veličkovića pred punom Arenom
Preporučujemo

GOLUBARI ŠIROM SRBIJE TUGUJU ZBOG ODLASKA DUŠANA IVKOVIĆA: Duda naš drugarčina
18. 09. 2021. u 08:30

ĐORĐEVIĆ DOŽIVEO PRVI PORAZ NA KLUPI FENERA: Bahčešehir savladao klub iz Istanbula
17. 09. 2021. u 19:44

NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za petak
REDAKCIJA Tipa vam je za danas pripremila sledeće predloge.
08. 08. 2025. u 07:05

ALBANCI SIKTE OD BESA: Ne mogu da veruju šta se desilo na utakmici Crvene zvezde u Poljskoj i posle nje
Crvena zvezda i Leh su se sastali u Poznanju u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a tom prilikom domaća publika oduševila je celu Srbiju. Zapravo, ne baš celu - jer se jedan deo onih koji žive u južnoj srpskoj pokrajini, Kosovu i Metohiji, razbesneo.
07. 08. 2025. u 19:55

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)