SKOK SRBIJE POSLE DOBRIH IGARA: "Orlovi" napredovali pet mesta na FIFA rang listi
FUDBALSKA reprezentacija Srbije napredovala je za pet pozicija na FIFA rang listi, te je od 7. aprila na 25. mestu.
FOTO: FSS
Izabranici Dragana Stojkovića Piksija odigrali su tri utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u kojima su pobedili Irsku (3:2) i Azerbejdžan (2:1) i remizirali sa Portugalom (2:2).
Dobre igre bile su nagrada "orlovima" koji na novoj rang listi imaju 1512.9 bodova, pa su popravili plasman za pet pozicija.
Na prvom mestu je i dalje selekcija Belgije sa 1783.38 bodova, a slede je Francuska (1757.30), Brazil (1742.65), Engleska (1686.78) i Portugalija (1666.12). Na šestoj pozicji je Španija, dok je Italija popravila plasman za tri pozicije i sada je sedma. Među najboljih deset su još Argentina, Urugvaj i Danska.
Kada su u pitanju zemlje iz regiona, Hrvatska je nazadovala za tri mesta i sada je 14. u poretku. Selekcija Bosne i Hercegovine je na 55. pozicji, Severna Makedonija je napravila pomak za tri pozicije i na novoj listi je 62, Slovenija je 63, a Crna Gora 64.
Naredna rang lista biće objavljena 27. maja.
Dragan Stojković je uneo neku novu energiju i ostaje nada da ćemo u narednom periodu videti novi skoko Srbije, ali i ono što je još važnije plasman na Svetsko prvenstvo koje se 2022. godine održava u Kataru.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
(Sport klub)
Preporučujemo
STOJKOVIĆ POZVAO PIKSIJA NA DERBI: Ima i u Partizanu igrača za reprezentaciju Srbije
06. 04. 2021. u 12:36
KERIK VODI JUNAJTED U LIGU ŠAMPIONA? Crveni đavoli "lete" nakon smene trenera, ali ako neko zna kako da ih pobedi to je Totenhem
MANČESTER junajted dočekuje Totenhem u derbiju 25. kola Premijer lige (13.30), sa jasnom namerom da nastavi pobedničku seriju pod vođstvom Majkla Karika, dok Sparsi na "Old traford" dolaze u promenljivoj formi, ali osokoljeni skorijim istorijatom međusobnih duela ovih ekipa.
07. 02. 2026. u 07:20
HRVATI BEŽALI OD OSVETE SRBA! Panika na auto-putu zbog navijača (VIDEO)
Otkako su navijači Hajduka, Torcida Split, napali kod aerodoroma u Tuzli Zvezdine pristalice iz Republike Srpske, koje su se vraćale iz Švedske, sa meča Lige Evrope protiv Malmea, hrvatski huligani baš i ne spavaju mirno.
07. 02. 2026. u 16:34 >> 17:09
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (1)