POBEDIĆE MAGIKO I TREĆI PUT: Povratak možda već u februaru
MAGIKO nije otišao na pripreme, ali to ne znači da neće biti spreman za velike dvoboje sa Milanom.

Aleksandar Katai / Foto N. Paraušić
Do mečeva sa italijanskim velikanom u Ligi Evrope, 18. i 25. februara, ima još dosta vremena, i u Crvenoj zvezdi se nadaju da će se Aleksandar Katai oporaviti i biti spreman da svojim driblinzima i potezima uveliča ove spektakle.
Kao što je normalno i ljudski, na "Marakani" je svima na prvom mestu najvažnije zdravlje igrača i zato niko ne želi da se upušta u bilo kakve prognoze o povratku Kataija na teren.
- Ništa se nije promenilo u odnosu na ono što smo na ovu temu rekli u ponedeljak, na početku priprema. Sve ostalo je sada na lekarima - ukratko je za "Novosti" rekao Mitar Mrkela, sportski direktor crveno-belih.
Zvezdina "desetka" bila je na prozivci u ponedeljak ujutro, posle toga je sa saigračima odradio i prvi trening.
- Sale će ostati u Beogradu na oporavku. Očekujemo da se priključi ekipi u februaru, detalje i dane moramo da vidimo sa lekarskom službom. Oporavak ide fenomenalno i veliki smo optimisti - istakao je Dejan Stanković, trener srpskog šampiona.
Poznato je da se Aleksandar Katai treći put u karijeri bori sa trombocitopenijom, zdravstvenim problemom koji utiče na zgrušavanje krvi i usporenu cirkulaciju. Prvi put, u Vojvodini 2012, pauzirao je tri meseca, drugi put je bio u španskom Alavesu 2017, kada se oporavio mnogo brže. Očekuje se da će i sada Zvezdin mađioničar izaći kao pobednik i da će još jači izaći na teren.
Novi problem sa trombocitopenijom uočen je sredinom novembra prošle godine, posle baraža za EP između Srbije i Škotske. Katai je igrao na toj utakmici, postigao je i gol u penal-seriji. Od tada je propustio sve Zvezdine mečeve, a sada je sigurno da će propustiti pripreme na Kipru i Turskoj. Ipak, ukoliko se oporavi do februara, kao što se u klubu nadaju, Zvezdin najatraktivniji igrač će imati vremena i da se dobro spremi do mečeva sa Milanom.
Preporučujemo

STRAŠAN UDARAC ZA ZVEZDU: Bolest jača od Kataia, propušta kompletne pripreme
10. 01. 2021. u 08:19


ZBOG NjEGA JE ZLATAN NAPUSTIO REPREZENTACIJU: Nadam se da će Ibra zaigrati na EP
11. 01. 2021. u 17:21

JOKIĆ DOMINIRA = DENVER POBEĐUJE: Svi znaju formulu, ali niko je ne može zaustaviti!
DENVERU je potrebno novo sjajno izdanje Srbina kako bi slavio protiv Klipersa u sedmoj utakmici četvrtfinala Zapadne konferencije koje se igra u noći između subote i nedelje u "Bol areni" (1.30).
03. 05. 2025. u 11:00

RUSIJA ZATEČENA: Jelena Isinbajeva se odrekla Putina, a onda uradila i ovo
Jedna od najboljih ruskih sportistkinja svih vremena, atletičarka Jelena Isinbajeva, povukla je potez koji nije naišao na odobravanje mnogih u Ruskoj Federaciji, naročito jer se desio dok traje rat u Ukrajini. Najnovije vesti vezane za Isinbajevu dodatno su šokirale Rusiju.
30. 04. 2025. u 16:19

ZVANIČNO KRAJ: Kome je pripao dvorac u Beču? Razveli se Toni i Dragana
PEVAČICA Dragana Mirković i biznismen Toni Bijelić zvanično su se razveli nakon 25 godina brak.
30. 04. 2025. u 12:32
Komentari (0)