KAKO JE MIRKO RASPLAKAO SINIŠU: Dirljiv susret dvojice pobednika, jači su i od leukemije
SINIŠI Mihajloviću je, razumljivo, bilo mnogo teško kada je jula 2019. godina objavio da ima opaku bolest leukemiju. Ali, najbolje ga je razumeo tada desetogodišnji dečak Mirko koji mu je poslao dirljivo pismo da ga ohrabri.

Foto: FK Bolonja
- Video sam da ste izuzetno tužni. Niko drugi sem mene ne može da razume vaš strah, jer iako imam samo deset godina, razumem da je strah isti za sve. Nemojte da se predate, pustite suze i učinite sve što možete. Brzo ćete ozdraviti, a onda ćemo se jednog dana možda videti na terenu - napisao je tada mali Mirko u pismu Siniši Mihajloviću.
I taj dan je zaista došao. Mali Mirko se, kao i siniša, uspešno oporavio od transplantacije koštane srži i italijanski mediji su se angažovali i omogućili mu susret sa njegovim herojem.
Emisija o ovom emotivnom susretu biće emitovana večeras na prvom kanalu italijanske televizije.
- Bio si izuzetno jak. Uopšte nije lako izboriti se sa leukemijom. Jesi li plakao dok si bio u bolnici? I ja sam. Plačem i sada. Plakao sam kada sam primio tvoje pismo - rekao je Mihajlović prilikom Mirkove posete stadionu Bolonje.
Hrabri Mirko je, u dresu Bolonje, divan dan zaokružio šutiranjem penala Mihi i upoznavanjem svih igrača.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo

MIHAJLOVIĆ LjUT NA IGRAČE: Izgledali smo kao amateri, sad ih vodim u karantin do Božića
13. 12. 2020. u 19:52

AKO GA NAĐEM ZALEPIĆU GA NA ZID: Mihajlović sumnja da ima cinkaroša u ekipi Bolonje
04. 12. 2020. u 17:15

JUČE SMO PROŠLI: "Tip" - tiket za ponedeljak
REDAKCIJA Tipa vam je i za danas pripremila nekoliko zanimiljvih predloga.
04. 08. 2025. u 06:45 >> 00:09

KAKAV ŽREB! Crvena zvezda saznala protiv koga igra za plasman u Ligu šampiona!
FK Crvena zvezda se nalazi na "dvokorak" od Lige šampiona, a i pre nego što odigra dvomeč sa Lehom iz Poljske danas u sedištu UEFA, u Nionu, na red je došlo i otkrivanje odgovora na pitanje "Ko je Zvezdin poslednji rival za plasman u elitno evropsko elitno nadmetanje"?
04. 08. 2025. u 12:08 >> 12:14

"ĐEDOVI TE PROKLELI!" Veljko besan na prezimenjakinju, slavi Oluju
SIN pevačice Svetlane Cece Ražnatović, Veljko Ražnatović, važi za velikog rodoljuba, a sada ga je razbesnelo to što je jedna njegova prezimenjakinja učestvovala u godišnjici proslave "Oluje".
03. 08. 2025. u 10:36
Komentari (0)