RIŠAIRO ŽIVKOVIĆ DOBIO POZIV EGZOTIČNE SELEKCIJE: Umesto Srbije, igraće za Kurasao?
RIŠAIRO Živković (23) je bio velika nada holandskog fudbala, često se dovodio u vezu i sa Srbijom (majka mu je Srpkinja), a sada je dobio egzotičan poziv da za igra za Kurasao, državu za koju bi malo ljudi uopšte pomislilo da ima fudbalsku reprezentaciju.
PONUDA Živković (desno) Foto: EPA
Međutim, od nedavno, nacionalnu selekciju ove male ostvrske zemlje u blizini Južne Amerike predvodi poznati Holanđanin, Gus Hidink, koji želi da iskoristi to što je Živkovićev otac upravo iz Kurasaoa, i da ga privoli da bude vođa njegovog tima u pohodu na SP. Zbog porekla, napadač neće imati nikakve prepreke ukoliko se odluči da obuče dres sa nacionalnim grbom ostrvske zemlje
Živkovića je kao veoma mladog i perspektivnog fudbalera u svoje redove doveo Ajaks, ali nije ispunio očekivanja, pa je od tada promenio nekoliko klubova, a trenutno je član Šefild junajteda.
Preporučujemo
FUDBALSKI ZEMLjOTRES! Crvena zvezda poslala milionsku ponudu za igrača iz Superlige
05. 01. 2026. u 09:44
PUTUJ, IGUMANE, ZA MANSTIR NE PITAJ! Evo kako se Partizan oprostio od Tajrika Džonsa
05. 01. 2026. u 09:06
NE MOŽE SE BEZ TRENERA NA GVARDIOLU: Siti je više nego spreman da iskoristi "haos" u redovima "plavaca"
ONO što je i u idealnim okolnostima jedno od najtežih gostovanja u Premijer ligi, za Čelsi dolazi u najgorem mogućem trenutku. Posle raskida saradnje sa Encom Mareskom, „plavci“ bez šefa stručnog štaba gostuju Mančester sitiju (18.30), koji nema pravo na novi kiks u trci za titulu.
04. 01. 2026. u 11:30
ŽIVOTNI BRODOLOM ČOVEKA KOJEM SE DIVILA JUGOSLAVIJA: Upao u finansijske probleme, ostao bez kuće
Tim rečima hrvatski "Večernji list" piše o životnom padu nekada istinskog sportskog asa SFRJ.
04. 01. 2026. u 14:03
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)