OPASNOST OD ŠIRENJA ZARAZE: Ovaj fudbaler oboleo od tuberkuloze, klub se hitno oglasio
HAOS u Erediviziji potresa fudbalski svet. Holandski "Telegraf" otkrio je da je Lukas Perez igrač koji je oboleo od tuberkuloze.
FOTO: Aleksandar Ilić
Pre dva dana je uprava holandskog velikana izdala saopštenje u kojem je potvrdila da je jedan član ekipe boluje od tuberkuloze, a sada se ispostavilo da je u pitanju 36-godišnji ofanzivac, Lukas Perez.
Iz kluba su pozvali javnost da poštuje privatnost igrača i najavili da neće iznositi dodatne informacije dok ne dobiju nova saznanja. U međuvremenu, svi članovi kluba biće pod stalnim nadzorom, kako bi se sprečilo dalje širenje zaraze.
- Naš igrač boluje od aktivne tuberkuloze. S obzirom na okolnosti, njegovo zdravstveno stanje je stabilno. Rizik od prenošenja zaraze je nizak, ali situaciju pažljivo prate zavod za javno zdravlje i specijalista za plućne bolesti koji sarađuje sa klubom. Preduzeli smo sve potrebne mere i protokole. Za sada nema naznaka da je još neko zaražen, naveli su u saopštenju holandskog velikana.
ŠTA JE TUBERKULOZA
Tuberkuloza je ozbiljna bolest koja zahteva izolaciju zaražene osobe najmanje četiri nedelje, uz obaveznu terapiju antibioticima.
Poseban problem je to što simptomi često izostanu u početnoj fazi, dok zaraženi mogu nesvesno širiti infekciju. Simptomi koji se kasnije javljaju uključuju dugotrajan kašalj, iscrpljenost, visoku temperaturu, gubitak apetita i značajno smanjenje telesne mase.
Lukas Perez, koji je u PSV stigao u februaru kao slobodan igrač iz Deportivo La Korunje, odigrao je samo tri utakmice u novom klubu, a sada je praktično završio sezonu.
BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
Preporučujemo
GOTOVO JE! Evo kada Evroliga prelazi na Arenu sport, Sport klub se gasi
26. 03. 2025. u 12:54
TENISKI SVET U NEVERICI! Novak Đoković neće igrati četvrtfinale Majamija?
26. 03. 2025. u 07:58
DOMAĆIN JE VELIKI DUŽNIK DORTMUNDA: Biće golova na Augzburg areni!
AUGSBURG će na svom terenu ugostiti Borusiju Dortmund u 9. kolu Bundeslige, u petak od 20.30.
31. 10. 2025. u 07:52
ŠOK! Košarkaški reprezentativac Nikola Topić (20) ima rak!
Najnovije vesti iz NBA lige su šokantne.
30. 10. 2025. u 17:45 >> 17:59
ODBRUSILA CARINIKU: Gocu na granici nazvali Rašinom mamom
PEVAČICA bez dlake na jeziku govori o odnosu sa suprugom Rašom Novakovićem, uvek se sa šalom osvrćući na razliku u godinama koja je mnogima bila glavna tema na početku njihovog zabavljanja.
31. 10. 2025. u 18:35
Komentari (0)