FUDBAL SA DRUGE PLANETE: Real, Siti, Arsenal i Bajern častili navijače

N. I.

10. 04. 2024. u 13:10

ŠTO bi rekli igrači s naših prostora, kada se namere u Ligi šampiona na neke od velikana sa velike scene: oni stvarno igraju fudbal sa neke druge planete. Retko viđen spektakl i pravu reviju golova priredili su preksinoć u Madridu Real i Mančester siti, a u Londonu Arsenal i Bajern Minhen.

ФУДБАЛ СА ДРУГЕ ПЛАНЕТЕ: Реал, Сити, Арсенал и Бајерн частили навијаче

Na dva uvodna meča četvrtfinala Lige šampiona viđeno je čak deset golova. Na "Santjago Bernabeu" su Real i Siti remizirali 3:3 u meču punom preokreta gde je samo norveška fudbalska zvezda Erlong Haland izgleda čuvao svoj raskošni talenat i golgetersku municiju izgleda za revanš u Mančesteru za dve nedelje.

U Londonu takođe remi 2:2, a kada se sve sabere, ispostavilo se da su Real, Siti, Arsenal i Bajern častili sa deset golova i nezaboravnim utiskom koji danas valjda može da priredi samo Liga šampiona u fudbalu. Kažu mnogi da takav osećaj, ako se desi pravi "raspored planeta" u jednoj noći, može da se doživi još samo na finalu Svetskog prvenstva u fudbalu ili košarci...

Iako je 60.000 ljudi uživo gledalo na "Etihadu" šta će da se desi u duelu Arsenal-Bajern, ipak je onih 80.000 ljudi na "Bernabeu" i stotine miliona ljudi kraj televizora skoro bez treptaja oka ispratilo duel Real Madrida i Mančester sitija. Gosti su šokirali domaćina već u 2. minutu, vratio se krljevski klub sa dva brza gola ekspresno u život, Gvardiolina ekipa je sa nova dva gola sredinom drugog poluvremena šokirala domaćina, da bi remi doneo Federiko Valverde deset minuta pre kraja meča.

- Fudbal je pokazao svu svoju draž i lepotu na ovoj utakmici. Verujem da će revanš u Mančesteru biti isto tako uzbudljiv i nadam se našem plasmanu u polufinale - rekao je posle utamice trener Reala Karlo Ančeloti koji je u utorak uveče 200. put sedeo na klupi u meču Lige šampiona.

Našalio se popularni "don KArlo" odmah zatim na svoj račun:

- U mojim godinama je retkost preživeti u fudbalu ovoliko dugo. Sećam se svog prvog meča u Ligi šampiona. Bilo je to protiv Sparte iz Praga kada sam vodio Parmu. Zna se šta je moj i cilj Reala već na prvoj sledećoj utakmici.

I za Ančelotija, ali i za njegovog kolegu Artetu sa klupe Arsenala pred revanš mečeve u Mančesteru i Minhenu, u ovakvoj situaciji, pozitivna je stvar što je UEFA ukinula pravilo gola u gostima. Za dve nedelje krećemo od nule, iako će se dugo prepričavati onih deset golova.