POTPISAO ZA UPOLA MANJE PARA: Kako je Real privoleo Mbapea
Kilijan Mbape je potpisao za Real iz Madrida. Tako, bar, tvrdi španska štampa koja nikako ne može da dočeka da talentovani momak iz Bondija i najbolji francuski fudbaler konačno, posle dve neuspele "generalne probe", obuče beli dres "kraljevskog kluba".
 
                                                                                    FOTO: Tanjug/AP
Vest je prenela "Marka", uz podatak da je ugovor potpisan na 5 godina. Ne navodi se tačno u kom trenutku je stavljen paraf, ali se usmerava na činjenicu da se to dogodilo početkom ovog meseca.
Poznati španski sportski list prenosi pojedinosti iz ugovora, i to one koje najviše zanimaju čaršiju, a to je koliko bi aktuelni lider Parižana mogao da inkasira u prestonici južnih komšija.
Zanimljivo je da Mbape neće ni izbliza zara|ivati onoliko koliko se najavljivalo, i koliko trenutno dobija od bogatih katarskih vlasnika pariskog kluba. U Madridu će navodno primati od 15 do 20 miliona evra godišnje, na šta treba dodati i bonuse, a sve je učinjeno tako da se ne prekorači dozvoljena masa u platnom fondu. U Parizu Mbape ima godišnju platu od 32 miliona.
Ni isplata za potpis neće dostići astronomskih sto miliona evra o kojima se pričalo, već će se kretati oko upola manje sume. Mbapea, umesto novca, kažu, vuku novi izazovi i želja za osvajanjem trofeja "u najprestižnijem klubu na svetu."
Francuzi su, naravno, razočarani.
- Florentino Peres je konačno dobio ono što je želeo i nova era može da započne u Realu – piše francuski referentni sajt "Fut merkato".
Prelazak Mbapea u Madrid se od početka godine najavljivao kao gotova stvar, a onda su se protekle sedmice pojavile i nezvanične informacije da je kapiten "trikolora" doneo odluku i da je o nameri da na leto napusti "svece" direktno, oči u oči, razgovarao sa predsednikom PSŽ Naserom al Heaifijem.
Očekuje se da se ovim završi fudbalski feljton dug pet godina.
 
                    
                    DOMAĆIN JE VELIKI DUŽNIK DORTMUNDA: Biće golova na Augzburg areni!
AUGSBURG će na svom terenu ugostiti Borusiju Dortmund u 9. kolu Bundeslige, u petak od 20.30.
31. 10. 2025. u 07:52
 
                    
                    ŠOK! Košarkaški reprezentativac Nikola Topić (20) ima rak!
Najnovije vesti iz NBA lige su šokantne.
30. 10. 2025. u 17:45 >> 17:59
 
                    
                    ODBRUSILA CARINIKU: Gocu na granici nazvali Rašinom mamom
PEVAČICA bez dlake na jeziku govori o odnosu sa suprugom Rašom Novakovićem, uvek se sa šalom osvrćući na razliku u godinama koja je mnogima bila glavna tema na početku njihovog zabavljanja.
31. 10. 2025. u 18:35
 
                                         
                                         
                                 
                                         
                                         
                                         
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                    
                    
Komentari (0)