DRMALA SE FOTELJA! Terzić, ipak, ostaje
Kroz veoma burne dane prolazi slavni klub.

FOTO: Tanjug/AP
Borusija iz Dortmunda nije pobedila u četiri poslednja meča u Bundesligi, pa na tabeli zauzima tek peto mesto, sa čak 15 bodova zaostatka za Bajerom iz Leverkuzena, i to posle samo 16 odigranih kola.
Ispred "milionera" su, redom, Lajpcig, Štutgart, Bajern Minhen i pomenuti lider (koji Bajernu beži četiri boda), pa je niz loših rezultata doveo do toga da uprava Borusije razmatra da li će trener Edin Terzić biti smenjen.

Edin Terzić, trener fudbalera Borusije Dortmund / FOTO: Tanjug/AP
I, kako javlja Bild, posle remija sa Bajerom (1:1), poraza od Lajpciga (2:3), te nerešenih rezultata sa Augzburgom i "davljenikom" Majncom (oba meča završena su rezultatom 1:1), čelnici kluba iz Dortmunda odlučili su - Terzić ostaje.
Njegov naredni meč trebalo bi da mu je najlakši ove sezone - rival je poslednjeplasirani Darmštat.
Edin Terzić - biografija
Edin Terzić je 1982. rođen u Mendenu, tada gradu Zapadne Nemačke, kao dete oca koji je iz Bosne i majke iz Hrvatske.
Igrao je za nekoliko manjih nemačkih klubova, pa potom postao skaut, a onda i pomoćni trener u podmlatku "milionera". Radio je i kao pomoćnik Slavena Bilića u Bešiktašu i Vest hemu.
Položio je za UEFA Pro licencu 2018 u Englesku u klasi u kojoj su bili i Nemanja Vidić i Niki Bat, a od 2018. je opet u Borusiji. U njoj je najpre radio kao pomoćni trener, a onda i kao glavni: najpre je bio samo privremeno rešenje, a nakon otkaza njegovom "nasledniku", Marku Rozeu, postao je aktuelno rešenje od leta 2022. Ugovor sa Borusijom ima do 2025.
BONUS VIDEO: Cilj mi je bio da igram za Zvezdu ili Partizan
Preporučujemo

EVROPA DOMINIRA: Fudbal koji se igra na Starom kontinentu je "vanzemaljski" za ostatak sveta
DANAŠNjI program Svetskog klupskog prvenstva otvoriće Čelsi i Los Anđeles koji se sastaju na "Mercedes benz stadionu" u Atlanti od 21.00.
16. 06. 2025. u 08:35

ZGROZILI SU MNOGE: Ono što su Ukrajinci uradili na Evropskom prvenstvu - niko živ nije očekivao
Otkako je počeo rat u Ukrajini, Rusija je bila ta čiji su sportisti češće bili spominjani u svetskim krugovima nego ukrajinski, jer je mnogima bilo (i još uvek jeste) zabranjeno učešća na međunarodnim nadmetanjima, ali... Ovoga puta su Ukrajinci privukli veliku pažnju - i to zbog skandala koji su priredili.
15. 06. 2025. u 19:43

"PLANIRAM SVOJU SAHRANU" Voditeljka o teškoj bolesti
ZVEZDA rijaliti emisije „The Real Houswives of Beverly Hills“ i voditeljka Tedi Melankamp (43), suočava se s teškom bolešću. Operisala je tumor na mozgu, ali se bolest proširila i na pluća. Tedi je otkrila da njen otac, rok legenda Džon Melankamp (73), već planira njenu sahranu.
15. 06. 2025. u 21:19
Komentari (0)