PANKOV OSTAO U ZATVORU! Novi detalji hapšenja Srbina, sraman potez Poljaka
Radovan Pankov prenoćio je u zatvoru u Alkmaru gde se i sada nalazi! Fudbaler Legije iz Varšave priveden je u četvrtak uveče posle meča drugog kola Lige konferencija između AZ Alkmara i poljskog kluba (1:0) i još se nalazi u holandskom zatvoru, javljaju poljski mediji.
Foto: Profimedia
Da stvar bude gora, oni uopšte ne očekuju da bi on danas mogao da bude pušten na slobodu. A ne očekuju ni u njegovom klubu pa je Legija povukla skandalozan potez i ostavila Srbina na cedilu, kao i kapitena Žozua koji je takođe uhapšen. Prema poslednjim informacijama, tim se bez njih dvojice, direktora i advokata već čekirao za let nazad za Poljsku. Pritom planiraju da u nedelju igraju protiv Rakova kao da je sve normalno.
- Objašnjavamo situaciju u vezi sa događajima u Alkmaru i drugde u Holandiji. Naši konzuli su već pružili podršku klubu i zaposlenima. Zbog nacionalnosti dvojice privedenih igrača, odgovarajuće informacije dali smo i konzulima Portugala i Srbije. Posebno analiziramo da li su holandska policija i zaposleni u klubu AZ Alkmar prekršili zakon protiv poljskih državljana i zaposlenih u Legiji zbog njihove nacionalnosti ili upotrebe poljskog jezika. Svi naši građani prema kojima su se desile neodgovarajuće radnje molimo da se jave Konzularnom odeljenju Ambasade Republike Poljska u Hagu - saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Poljske.
Podsetimo, uvertira za incidente posle meča i hapšenje Pankova desila se pre utakmice kada su se sukobili navijači Legije i policija, a jedan policajac je ostao bez svesti pa je prevezen u bolnicu. Zato je policija posle meča prerano zatvorila stadion, a iza ograde su ostali pojedini igrači i članovi Legije. Zato su se usprotivili organima reda, pa je policija zabranila ulazak ostatku poljskog tima u autobus. Usledila je i gruba intervencija pendrecima, a udaren je i predsednik kluba Darijuš Mioduski, pa je zadobio lakše povrede.
FK Crvena zvezda
Međutim, najgore su prošli bivši igrač Crvene zvezde Radovan Pankov i kapiten Žozue. Oni su bukvalno izvučeni iz autobusa i privedeni u stanicu. Pritom su obojica bila u autobusu i nisu učestvovali u incidentima, ali su Poljaci dobili ultimatum da predaju Pankova i Žozua, ili će svi biti izbačeni iz njega. Potom su trener Legije Kosta Runjajić, tim menadžer Konras Pašnjevski i klupski advokat taksijem otišli za igračima u stanicu i tamo prenoćili.
Preporučujemo
SKANDAL U HOLANDIJI: Srpski fudbaler proveo noć u policiji posle meča Lige konferencija
06. 10. 2023. u 08:36
JUVENTUS PONOVO BEZ VLAHOVIĆA? Srbina muči povreda, trenirao odvojeno od ekipe
05. 10. 2023. u 19:52
DAN PRED UKRAJINCE: Prijem za futsalere Srbije kod gradonačelnika Vranja
05. 10. 2023. u 14:50
MEČ SEZONE U BERGAMU: Juve se bori za Ligu šampiona, "Boginja provincije" za mesto koje vodi u Evropu
JUVENTUS večeras gostuje Atalanti u jednom od ključnih mečeva u borbi za plasman u Ligu šampiona (20.45), a sa samo sedam kola do kraja sezone oba tima su svesna da bi novi kiks mogao skupo da ih košta.
11. 04. 2026. u 08:00
AMERI U NEVERICI: Navijači Lejkersa traže da bivša verenica Luke Dončića dobije statuu ispred dvorane!
Luka Dončić je ovog proleća zaigrao košarku na nivou koju je teško zaustaviti. I, navijači Los Anđeles Lejkersa "znaju" kome treba da se zahvale na tome.
09. 04. 2026. u 13:11
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (0)