ŠKOTSKA PRIREDILA VELIKO IZNENAĐENJE: Mektomini zaustavio Španiju, Hrvatska pobedila Tursku

28. 03. 2023. u 22:46

VELIKO iznanenje dogodilo se u 2. kolu kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Škotska je kao domaćin pobedila Španiju sa 2:0 u grupi A.

ШКОТСКА ПРИРЕДИЛА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ: Мектомини зауставио Шпанију, Хрватска победила Турску

"Furija" nije bila dobra na "Hempden parku" u Glazgovu, pa je ostala na tri osvojena boda iz prve utakmice protiv Norveške.

Domaćin je duel fantastično otvorio duel. Igrao se 7. minut kada je Skot Mektomini zatresao mrežu rivala nakon asistencije Endija Robetrsona.

I drugo poluvreme počelo je idealno za Škote. Opet je vezista Mančester junajteda bio strelac i tako poneo epitet igrača utakmice.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa je ostrvska selekcija došla do veoma važne pobede.

Trijumf je zabeležila i Hrvatska. "Vatreni" su savladali Tursku u gostima sa 2:0, a oba pogotka je postigao Mateo Kovačić. Zanimljivo da je u oba navrata asistent bio Mario Pašalić.

Izabranici Zlatka Dalića su došli do prve pobede u kvalifikacijama nakon što su na startu remizirali sa Velsom (1:1).