SILVANA IZ BOLNICE SINIŠI NA SAHRANU: Italijanska štampa sa mnogo emocija opisala Mihin ispraćaj na večni počinak
DNEVNE novine u Rimu se vide i izdaleka i na prvim stranicama fotografije Siniše Mihajlovića, one sa poslednjeg oproštaja. I to u danu posle sahrane, i čovek ne može da poveruje koliko je ispisano o njemu, o onima koji su došli da se oproste od fudbalske ikone srpskog i evropskog fudbala.
FOTO: Profimedia
"Korijere delo sport" na naslovnici piše "Siniša u srcu", a unutra na tri cele strane je poznati novinar Ivan Zanzaroni napisao i priču jedne žene o odanosti Siniši, o usudu bolesti, o Silvani koja se stisla na stolici u prepunoj crkvi da bi novinaru dala mesto. Sicilijanka, živi u Abruzu, ima troje dece, a od 2006. godine ima tumor limfoma, već je preživela tri transplantacije, lečena je u istoj bolnici u Bolonji gde i Siniša.
Poznavala ga je dobro i došla da se pozdravi. Priča o supruzi Arijani, stalno uz njega smeštenoj u sobici u bolnici, uvek na nogama, uvek pored njega... i apeluje svetu: "Darujte srž kičmene moždine, spasite nekome život!".
Slede naslovi "Suze za Sinišu" i "Jedan od nas", koji opisuju masu na rimskom trgu gde je bilo dve ili tri hiljade ljudi na poslednjem oproštaju od legendarnog fudbalera i trenera. Bili su navijači iz čitave Italije, stigao svet i iz Srbije, nisu svi uspeli da uđu u crkvu, ceremonija dostojanstvena da se više od toga nije moglo, bez kamera po želji porodice.
Nema tima gde je igrao ili bio trener, a da nije pristigao neko sa klupskim zastavama da ga pozdravi poslednji put. Roberto Mančini sa sandukom na ramenu, uz njegovo rame Dejan Stanković, Atilio Lombardo, De Silvestri i Arnautović.
- Bila je čast i privilegija imati Sinišu za prijatelja. Proveli smo jedan život zajedno - navodi italijanska štampa Mančinijeve reči, koje je izgovorio u suzama.
"La gazeta delo sport" je, takođe, posvetila značajan prostor ispraćaju Mihajlovića.
- Siniša, ogromna masa sveta i suze na poslednjoj utakmici šampiona koji pripada svima - uz nabrajanje sportskog sveta koji je stigao na sahranu.
Frančesko Toti, simbol Rome, došao je da pozdravi svog prijtelja.
- Viđen je vrlo emotivan trenutak na toj tužnoj ceremoniji, koja ostaje za pamćenje, kada u crkvu zajedno ulaze i iz nje izlaze kardinal Mateo Zupi i vladika Srpske pravoslavne crkve Andrej. Ovo je veoma snažan gest, ako se setimo da je religijska podvojenost bila razlog za rat u Jugoslaviji, kojeg je Mihajlović praktično video na pragu svoje kuće - dodaje "Gazeta".
Mediji, nadalje, podsećaju da je na ispraćaju u crkvi bila velika grupa fudbalera koje je u sportsku orbitu lansirao upravo Siniša Mihajlović.
- Siniša je veliki prijatelj kome dugujem mnogo, nije imao straha od bilo čega. Lansirao je mlade, podržavao ih, branio od bilo čega i to je radio do kraja. Siniša je bio jedna specijalna osoba - naveo je predsednik Torina Urbano Kairo.
Arijana: Voleću te zauvek
ARIJANA Rapačoni ostavila je "Instagramu" još jednu emotivnu poruku, posvećenu preminulom suprugu Siniši Mihajloviću. Prvo se zahvalila svima na rečima podrške i utehe, tokom teških vremena za porodicu.
- Gde god da si, voleću te dotle (zauvek).
Sahranjen na dan porodične slave
ITALIJANSKE novine pominju i vrlo značaj detalj:
- Sveti Nikola je slava Siniše Mihajlovića i on je sahranjen baš tog dana. Pre ceremonije stiže drveni krst, na kojem je ćirilicom ispisano Sinišino ime, godina rođenja i smrti. Po pravoslavnoj tradiciji, taj krst prati preminulu osobu.
Zagrljaj dva naroda i navijača
VISOKOTIRAŽNI "Il mesađero" se, takođe, dostojanstveno oprostio od Siniše Mihajlovića:
- Taj ispraćaj je, u stvari, bio zagrljaj italijanskog i srpskog naroda, ali i zagrljaj navijača svih timova za koje je igrao i koje je trenirao. Siniša je otišao, ali sećanje na njega biće večno. Kao pogled na fotografiju koja je bila na sanduku sa njegovim telom. Smešio nam se svima, tokom života i posle smrti.
Preporučujemo
SAGA OKO RONALDA JE ZAVRŠENA: Portugalac dobija najveći ugovor u istoriji sporta
20. 12. 2022. u 12:37
BEZ SRBA, TU JE I JEDNO ZVUČNO IME: Francuski list izabrao najgori tim Mundijala
20. 12. 2022. u 12:58
NOVAK ĐOKOVIĆ ZABRINUO NAVIJAČE: Ne samo da je izgubio, nego ga ovakvog dugo nisu videli
20. 12. 2022. u 19:07 >> 19:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KO ĆE U EVROPU? Gent i Genk biju bitku za mesto u Ligi konferencija
OBRAČUN dva belgijska velikana na "Planet grup areni" (18.30) odlučiće o tome ko će iduće godine zauzeti mesto u trećem najjačem UEFA takmičenju.
31. 05. 2026. u 07:30
UKRAJINA U ŠOKU: Rusija objavila sjajne vesti
Otkako je počeo rat u Ukrajini, a ima tome više od četiri godine, Rusija je bila na udaru mnogih sankcija. Ipak, iako se "specijalna vojna operacija", kako Ruska Federacija naziva taj krvavi sukob, nastavlja - najnovije vesti koje objavljuje jedno rusko ministarstvo - oduševilo je celu zemlju, a šokiralo Ukrajince.
02. 06. 2026. u 17:22
PRVI PUT OTVOREN STALjINOV TREZOR Našli su pravo blago - deo zaplenjen Romanovima: "Osećam se kao Indijana Džouns koji otvara pećinu"
"NEMA mnogo stvari koje su još uvek istorijski trenuci u ovom trenutku. A ovo bi mogao biti jedan od njih."
30. 05. 2026. u 13:45 >> 13:45
Komentari (0)