SJAJAN FUDBAL U BUDIMPEŠTI: Ferencvaroš pokazao snagu, Trebzon izgubio pred dolazak Zvezde

Č. V.

08. 09. 2022. u 23:20

FUDBALERI Ferencvaroša pobedili su Trabzon sa 3:2 na svom terenu u grupi H u kojoj se nalazi i Crvena zvezda.

СЈАЈАН ФУДБАЛ У БУДИМПЕШТИ: Ференцварош показао снагу, Требзон изгубио пред долазак Звезде

Šampion Mađarske je pokazao koliko je kvalitetan tim, iako su možda mnogi smatrali da će on prvaku Srbije biti najlakši rival.

Pobeda kluba iz Budimpešte još više dobija na značaju posebno ako se zna da su od 16. minuta igrali sa desetoricom zbog crvenog kartona koji je zaradio Eldar Ćivić.

Koliko je utakmica na "Grupama areni" bila odlična pokazuje i to da su u prvom poluvremenu viđena čak četiri gola.

Domaći su posle 45 minuta imali prednost od 3:1, dva gola postigao je Tokmak Nguen, a jedan je bio delo Adame Traorea. Jedini pogodak za šampiona Turske postigao je Maksimiliano Gomez.

Pokušao je Trabzon u nastavku utakmice da izbegne poraz, ipak jedino što je uspeo da uradi je da smanji rezultat u 71. minutu preko Umuta Bozoka. Bilo je vremena za goste, no do promene rezultata nije došlo.

Posle prvog kola Ferencvaroš i Monako imaju po tri boda, a Zvezda i Trabzon su bez bodova. Crveno-beli i klub iz Istanbula igraju narednog četvrtka u Turskoj (18.45).

Podsetimo, šampion Srbije je Ligu Evrope otvorio porazom od francuskog kluba.

BONUS VIDEO: Koreografija i bakljada "delija" pre meč Crvena zvezda - Monako